free templates joomla

UFC 228: Karolina Kowalkiewicz straszliwie znokautowana przez Jessicę Andrade! Video

Karolina Kowalkiewicz vs Jessica AndradeW niecałe dwie minuty traszliwie znokautowana została była polska pretendentka do pasa mistrzowskiego UFC w wadze słomkowej Karolina Kowalkiewicz (12-3 MMA, 5-3 UFC), którą ciosami na deski powaliła Brazylijka Jessica Andrade (19-6 MMA, 10-4 UFC) podczas gali UFC 228 w Dallas (USA). Sobotni pojedynek w w hali American Airlines Center założeniu miał być eliminatorem do pasa dzierżonego przez Rose Namajunas (8-3 MMA, 6-2 UFC).

Po sobocie bliżej walki o pas jest Jessica nazywana "Bate-Estaca" czyli "kafar", bo faktycznie wygląda nonstrualnie jeśli chodzi o fizyczną stronę. 26-letnia Brazylijka miala dobry plan na walkę. Był to atak od początku do końca. Kiedy tylko Kowalkiewicz poczuła siłę małej krępej rywalki zaczęła się cofać. Andrade momentalnie ruszyła za nią i czekała na kolejny atak.

Po tym jak wprowadziła "bałagan" w obronie i głowie rywalki na dalsze konsekwencje nie trzeba było długo czekać. Anemiczne odpowiedzi Kowalkiewicz pokazały, że kolejny atak może być ostatnim. I dokładnie tak się stało. Dwa końcowe ciosy i spokojny lot do ziemii Polki, unaoczniły, że dobijanie nie będzie konieczne.

Kowalkiewicz zaoszczędziła zdrowie, ale wdrapanie się na szczyt jest już mało realne, bo po początkach tej wagi przeszła ona ewolucję a nawet rewolucję. Przegrana cofa Łodziankę niemal na początek drogi, a ta stała się wyboista. W trakcie wywiadów przed galą, Kowalkiewicz podkreślała, że nie obawia się Andrade, bo ma lepszą sparingpartnerkę w klubie. Amerykańscy dziennikarze, przyjmowali te słowa za dobrą monetę, niestety okazało się, że lekceważenie Brazylijki, "bo pokonała ją ponad rok temu Joanna Jędrzejczyk" było zgubne. Joanna zlekceważyła kiedyś Rose Namajunas i wiadomo jak to się skończyło.