free templates joomla

ACB 89: Daniel Omielańczuk ulega na punkty Amirowi Aliakbariemu w Krasnodarze! Video

ACB 89 Amir Aliakbari vs Daniel OmielanczukNiestety nie udało sie wygrać drugiej walki w Organizacja Absolute Championship Berkut, Danielowi Omielańczukowi (20-9-1 MMA, 1-1 ACB). Jeden z czołowych polskich zawodników wadze ciężkiej zmierzył się z byłym zdykwalifikowanym mistrzem świata w zapasach z Iranu Amirem Aliakbarim (9-1 MMA, 2-0 ACB) i po trzech rundach uległ mu na punkty. Pojedynek odbył się na gali ACB 89 8-go września w Krasnodarze w Rosji.

Pojedynek na początku toczył się stójce i Polak zręcznie okopywał przednią nogę rywala nie dając mu szansy na zapaśnicze akcje. Irańczyk postanowił pójść jednak do przodui zaczął męczyć Polaka przy siatce klatki. Okopywał mu przy tym tułów kolanami i osłabiał.

Taki obraz trwał prawie dwie rundy, gdy Aliakbari zdołał pierwszy raz sprowadzić zawodnika Berkut WCA Fight Team. Omielańczuk wstał za pierwszym razem, ale później Irańczyk zdołał skutecznie ponowić obalenia. Najgorsze, że stało się to zaraz po wznowieniu do trzeciej rundy i miał non stop presję i uderzał w parterze. Daniel robił co mógł, ale to było za mało na tak silnego fightera jak Irańczyk.

Paradoksalnhie szansa na zmianę losów walki miala sytuacja, gdy Aliakbari uderzył Omielańczuka w parterze w tył głowy. Walka została przerwana i Amir otrzymał minus punkt. Polak zaatakował kopnięciem, ale po chwili znów trafił do parteru, sprowadzony, gdzie do końca rundy obaj walczyli zaciekle. Punktacja była jednogłośńa na korzyść Irańczyka, który także wygrał walkę otwierającą do pojedynku o pas wagi ciężkiej.

30-letni zawodnik pochodzący z Iranu ma w swoim dorobku tylko jedną porażkę, którą poniósł z legendarnym ''Cro Copem'' nha japonskiej gali Rizin FF. Omielańczuk mający obecnie 36 lat po kilkuletnim pobycie w UFC walczył teraz po raz drugi poza najwiekszą światową organizacją MMA i poniósł pierwszą porażkę.Obie walki stoczył w Absolute Championship Berkut.