free templates joomla

Norbert Anzorge: Uważam, że DSF to najlepsza organizacja w Polsce

Norbert AnzorgeInformacja o zangażowaniu weterana polskiego K-1 Norberta Anzorge przez DSF Kickboxing Challenge wywołała spore zainteresowanie na naszym portalu. 38-letni fighter wystąpi już na najbliższym wydarzeniu w dniu 29-go września, które odbędzie się w Częstochowie. Na razie nie jest znany rywal polskiego fightera, ale nie można wykluczyć, że będzie to solidny przeciwnik.

Po PFN 2 w Zawierciu, gdzie zmierzył się z Damianem Biłasem i stoczył kapitalną walkę, apetyty wzrosły na kolejny dobry występ w wiodącej polskiej organizacji Kickboxingu. Paradoksalnie właśnie świetny pojedynek okazał się kluczowy dla sukcesu zawodnika, który Kickboxingu uczył się w Mekkce europejskiego Kickboxingu Holandii u trenera Berka Sabana w Saban Gym w Amsterdamie. Berk to uczeń prekursora tajskiego boksu w Holandii: Jana Plasa, twórcy legendarnego Mejiro Gym. To dobra rekomendacja.

"Uważam, że DSF to najlepsza organizacja w Polsce, jeżeli chodzi o sporty uderzane - K1 i cały czas się rozwija a co za tym idzie jest to organizacja z perspektywami na przyszłość także, jeżeli chodzi o Europę. Jest dużo mocnych zawodników jak Tomasz Sarara, Marcin Różalski, Kamil Jenel czy Michał Kita. Jeśli chodzi o mój debiut, to ciesze się, że będę miał okazję zawalczyć na gali, gdzie będą choćby niektórzy z tych zawodników. Mam nadzieje, że mój poziom będzie rósł z walki na walkę, bo serca do walki na pewno mi nie zabraknie" - powiedział nam Norbert Anzorge po tym jak oficjalnie został awizowany przez DSF KB.

"Chciałbym podziękować organizacji DSF , prezesowi Sławomirowi Dubie, PZKB oraz Łukaszowi Wabnicowi za możliwość walki na DSF 17 w Częstochowie. W chwili obecnej trenuje w Paco Team u Witka Kostki, oraz współpracuje z trenerem boksu Piotrem Zyzikiem. Jak zawsze mogę obiecać, że będę przygotowany na 110 procent a walkę będziecie oglądać na stojąco. Pozdrawiam moich kibiców oraz wszystkich kibiców sportów walki i zapraszam Was na galę DSF 17 Challenge 29.09.2018r. do Częstochowy, bo będzie się działo" - zaprosił wszystkich na swój pojedynek, nie zapominając o podziękowaniach. 

Norbert Anzorge w 2013 roku mierzył się już z jednym z zawodników walczących w DSF Kickboxing Challenge, Michałem Bławdziewiczem na Fight Night 4 ''Kuźnia Boksu''. Wówczas po dramatycznym pojedynku padł remis. Remis ogłoszono jednak po proteście, bo wcześniej sędziowie dali wygraną Anzorge. To mogłaby być dobra podbudowa pod kolejne starcie. Anzorge dobrze radził sobie także na międzynarodowym polu bowiem w tym roku pokonał Tomasa Klimacka ze Słowacji na II Radomszczańskiej Gali Sportów Walki. Tak czy tak czekamy na jego występ.