free templates joomla

Badr Hari powróci na Glory 60? Zinedine Hameur-Lain rzuca wyzwanie!

Badr HariTa wiadomość zapewne ucieszy wielu fanów Kickboxingu i to nie tylko w Polsce, bowiem według niepotwierdzonych jeszcze informacji na gali Glory 60, która odbędzie się 20 października we francuskim Lyonie, może powrócić słynny marokański zawodnik formuły K-1 Badr Hari (106-12-1, 92 KO). Francuski magazyn Boxemag, poinformował bowiem o tym, iż kilka dni temu wyzwanie i oficjalną propozycję na pojedynek z Harim wysłał do Glory Kickboxing 32-letni Zinedine Hameur-Lain (63-27, 49 KO).

33-letni marokański "Bad Boy" był nieobecny na ringu od marca br. kiedy to na gali Glory 51 Rotterdam pokonał Egipcjanina Hesdy Gergesa w słynnym rewanżu za skandaliczny pojedynek na gali It's Showtime z 2010 roku. Wcześniej przez kontuzję przegrał z mistrzem Glory Kickboxing w wadze ciężkiej Rico Verhoevenem na Glory Collision. Po sądowo - więziennych bataliach a także perypetiach w życiu osobistym, teraz Badr Hari chce jeszcze powrócić na sportową ścieżkę.

Z kolei Francuz miał już kiedyś propozycję na walkę z Harim, ale otrzymał ją na trzy dni przed pojedynkiem w 2014 roku w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie miał zastąpić Patrice Quarterona. Był też przymierzany do walki o pas niższej wagi cruiser z aktualnym mistrzem Artemem Vakhitovem po pokonaniu Holendra Michaela Duuta. Na razie Francuz ma pojawić się na gali Glory 57, która została zaplanowana na 25 sierpnia w chińskim Shenzen. Nie ma jeszcze rywala, ale zapewne wkrótce jego nazwisko poznamy. My po cichu liczymy, że może któryś z polskich zawodników zmierzy się ponownie z Badrem Harim po tym jak niegdyś mierzył się z nim Paweł Słowiński.