free templates joomla

Artur Gwóźdź: absolutnie Michał Turyński nie wycofuje się z walki z Tomaszem Sararą na DSF Kickboxing Challenge!

Artur GwóźdźDosłownie wczoraj pisaliśmy o awanturze jaka wybuchła pomiędzy dwoma zawodnikami wagi ciężkiej polskiego Kickboxingu, Tomaszem Sararą z Krakowa i Michałem Turyńskim z Wrocławia. Sytuacja wynikła po oświadczeniu tego pierwszego w związku z rzekomą informacją o wycofaniu się Turyńskiego z walki na gali DSF Kickboxing Challenge z Sararą. 

To nie pierwszy konflikt w polskim Kickboxingu pomiedzy zawodnikami, ale pierwszy tak otwarty i tak ostry w ramach jednej organizacji, gdzie walczą obaj fighterzy. Niestety rozgorzał on także w ramach jednej, wiodącej polskiej organizacji Kickboxingu.

W związku z nim właśnie postanowiliśmy sprawdzić, stanowisko drugiej strony czyli zaatakowanego Michała Turyńskiego i w rozmowie telefonicznej postanowiliśmy o to spytać jego managera Artura Gwoździa z Artnox Fight. Ten zaprzeczył, aby on i jego klient wycofali się z walki. Manager zaprzeczył by gdziekolwiek padła ich deklaracja o wycofaniu się z pojedynku i odesłał nas do ostatnich wywiadów, gdzie deklarował chęć stoczenia przez Turyńskiego pojedynku z Sararą. Absolutnie jest to podtrzymane.

Jednocześnie potwierdził, iż z DSF KB trwają rozmowy o renegocjacji kontraktu, który podpisywany był dużo wcześniej na poprzednie walki. Jak powiedział, nie jest to sprawa stron i osób trzecich, a wyłącznie rozmowy na linii DSF BK - Michał Turyński. Nikomu nic do tego z zewnątrz i to wyłączne prawo jego podopiecznego. Czy pojedynek odbędzie się w ramach turnieju wagi ciężkiej, czy jako superfight - o tym zdecyduje DSF Kickboxing Challenge. Podobnie rzecz ma się z terminem walki. Jednocześnie zaznaczył, że nie akceptuje formy ataku na Michała Turyńskiego i jest zniesmaczony stylem i brakiem szacunku jaki pojawił się w materiale na koncie Tomasza Sarary.