free templates joomla

Martyna Kierczyńska, Laura Nowińska i Igor Lekston z medalami na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA 2018

Polish Team MuaythaiTrzy medale to plon polskiej ekipy Muaythai zdobyte podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata Muaythai IFMA (2018 IFMA Youth World Championships), kóre zakończyły sie w w dniu 8-go sierpnia w stolicy Tajlandii, Bangkoku. W trających od 2-go sierpnia zawodach 7-osobowa Kadra Polski Dzieci i Kadetów Polskiego Związku Muaythai (PZMT) dowodzona przez Rafała Króla i wsparta grupą trenerów kadrowych jak Rafał Simonides, pokazała że może rywalizować ze swiatowymi potęgami. O medale było szalenie trudno w zawodach firmowanych przez największą amatorską organizację na świecie, IFMA.

Medal srebrny zdobyła Martyna Kierczyńska z Legionu Głogów, która w finale uległa Amerykance. Podopieczna trenera Macieja Domińczaka zdobyła medal w grupie 16-17 lat i w wadze do 57 kg. Medale brązowego koloru także zdobyli, młody i perspektywiczny Igor Lekston z Shark Łódź, oraz Laura Nowińska Warszawy.

 O sukcesie napisał też trener Kadry Polski Seniorów Rafał Simonides: "Powoli dobiegają końca kolejne młodzieżowe mistrzostwa świata w Muaythai . Możemy pochwalić się srebrym medalem i dwoma brązowymi ale co równie ważne możemy być dumni ze wszystkich walk i naszych młodych kadrowiczów. Było wszystko co wpisane w ten sport a więc duch walki , wytrwałość, samodyscyplina ,poświęcenie i przede wszystkim serce, tak bo każdy z Nich to serce włożył w pojedynek , walczył i próbował do końca. Byłem dumny z Nich stojąc w narożniku i jednocześnie szczęśliwy . Bardzo miłym akcentem było spotkanie w Ambasadzie Polski w Tajlandii ,gdzie pan Ambasador przyjął wraz z małżonką naszą drużynę z prezesem Rafal Szlachta na czele.Dziękuje Trenerowi Rafał Król za współpracę oraz trenerom MaciejDomińczak i PiotrJurkowski za pomoc w naszej reprezentacji . Wielkie brawa dla MartynaKierczyńska, Laura Nowińska, Igor Lekston, Nikola Błąkała, Mateusz Matczak, Oliwer Domińczak , Jan Majos oraz ich trenerów klubowych".

Młodzi sportowcy zostali przyjecie wraz z prezesem Rafałem Szlachtą przez Ambasadora RP w Tajlandii, Waldemara Dubaniowskiego, który wraz wraz z małżonką pogratulaował im sukcesu. W imieniu Redakcji gratulujemy młodym sportowcom a także Kadrze Trenerskiej i czekamy na kolejne dobre wiadomości.