free templates joomla

DSF Kickboxing Challenge potwierdza przejęcie LFN i przedstawia swoje dalsze plany! Video!

DSF Kickboxing Challenge - konferencja prasowa Podczas konferencji prasowej DSF Kickboxing Challenge, która 7 sierpnia 2018 roku odbyła się w restauracji ''Na Skrajnej'' w Ząbkach/k Warszawy, Prezes organizacji, Sławomir Duba, oraz założyciel Ladies Fight Night, Łukasz Chmal, poinformowali o przejęciu LFN przez DSF. Ogłoszono także najbliższe plany obu organizacji. Kolejna numerowana gala DSF 17 odbędzie się 29 września 2018 w Hali Polonia w Częstochowie, a nie jak wcześniej anonsowano w Gliwicach. Walką wieczoru będzie rewanżowy pojedynek mistrza kategorii do 81 kilogramów Kamila Jenela z poprzednim czempionem Kamilem Rutą.

Doszliśmy do porozumienia z federacją Ladies Fight Night, która od dziś staje się częścią DSF Kickboxing Challenge. To przyspieszy rozwój obydwu federacji i da nam nową siłę do osiągnięcia jeszcze wyższych celów w rozwoju polskiego K-1. Negocjacje były trudne, ale liczy się ostateczny efekt tego porozumienia i to, że będziemy teraz mogli wspólnie rozwijać jedną i drugą federację – mówi Sławomi Duba, prezes DSF Kickboxing Challenge.

 
LFN 10 - pierwsza gala Ladies Fight Night pod nowym kierownictwem - odbędzie się 15 grudnia w Ząbkach. Imprezy jedynej kobiecej federacji mieszanych sportów walki w Europie nie będą już łączyły walk w formułach K-1 i MMA podczas jednego wieczoru, jak miało to miejsce w przeszłości. Nowy właściciel jest zdecydowany organizować osobne eventy dla każdej dyscypliny. Jest to spowodowane m.in. koniecznością spełnienia wszelkich warunków współpracy z Polskim Związkiem Kickboxingu. Gale LFN z walkami MMA będą się odbywały w klatce, a imprezy K-1 w ringu. Powstanie system umożliwiający wyróżniającym się zawodniczkom Ladies Fight Night zdobycie kontraktów w DSF Kickboxing Challenge. Na gali LFN 10 w Ząbkach zobaczymy wyłącznie potyczki w K-1.

"Przez 2,5 roku zorganizowaliśmy dziewięć zawodowych gal w sześciu miastach Polski. Nasze karty wypełniały czołowe zawodniczki z kraju i świata, które zostawiały w klatko-ringu całe serce. Poza galami zorganizowaliśmy obóz treningowy w legendarnym Mikes Gym w Amsterdamie oraz obozy treningowe w Polsce z takimi diamentami sportów walki jak Joanna Jędrzejczyk i Marcin Różalski. Przed nami jeszcze więcej. Miło nam poinformować, że wkraczamy dumnie do rodziny DSF Kickboxing Challenge - organizacji, która wskrzesiła nie tylko polski, ale i europejski kickboxing. Wiemy, że dzięki tej zmianie wkroczymy na światowy rynek w jeszcze bardziej spektakularnym stylu" – czytamy w oświadczeniu na Facebooku federacji Ladies Fight Night.

To nie wszystkie nowości w DSF Kickboxing Challenge. Planowana pierwotnie na 21 września wielka gala w Gliwicach z udziałem największych gwiazd polskiego K-1 została przeniesiona na przyszły rok. Zastąpi ją DSF 17 w Hali Polonia w Częstochowie (29 września) z walką wieczoru Jenel-Ruta 2. Z kolei DSF 18 odbędzie się 20 października w mieszczącej 7000 kibiców Netto Arenie w Szczecinie. Jedną z gwiazd tej imprezy będzie Marcin Parcheta. Jeszcze w tym roku rozpocznie się również turniej wagi ciężkiej z udziałem ośmiu zawodników. Pod uwagę brani są m.in. Tomasz Sarara, Michał Turyński, Arkadiusz Wrzosek, Tomasz Klimiuk, Michał Kita oraz zagraniczne gwiazdy. Zwycięzca otrzyma wysoką nagrodę pieniężną oraz walkę o tytuł mistrzowki DSF, który od czerwca 2017 roku należy do znakomitego Białorusina Piotra Romankiewicza.

To będzie bardzo silnie obsadzony turniej. Zawsze powtarzam, że promujemy polski sport, więc zależy nam na jak największej ilości zawodników z Polski. Dostaliśmy już wiele zgłoszeń, również z zagranicy. Wkrótce stawka zostanie uzupełniona i odsłonimy nazwiska – obiecuje Sławomir Duba.

Choć najbliższa numerowana gala federacji DSF odbędzie się 29 września, to już cztery tygodnie wcześniej zawodowe walki K-1 będzie można zobaczyć przy ulicy Górczewskiej 30 w Warszawie podczas 8. Pikniku Miłośników Amerykańskiej Motoryzacji American Day.

1 września w Liberatorze odbędą się trzy zawodowe walki K-1. W dwóch z nich zmierzą się mężczyźni, w trzeciej rywalizować będą kobiety – zdradza prezes federacji DSF i LFN.

Harmonogram wydarzeń na najbliższe miesiące:
8 Piknik American Day – Liberator, Warszawa – 1 września
Gala DSF 17 – Hala Polonia, Częstochowa – 29 września
Gala DSF 18 – Netto Arena, Szczecin – 20 października
LFN 10 – Hala Sportowa, Ząbki – 15 grudnia