free templates joomla

Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor na UFC 229 w październiku!

UFC 229: Nurmagomedov vs McgregorDziś na konferencji prasowej przed UFC 227 ogłoszono oficjalnie długo oczekiwaną walkę wieczoru gali UFC 229 w Las Vegas. I tak w oktagonie w pojedynku o mistrzostwo wagi lekkiej staną, Dagestańczyk Khabiba Nurmagomedova (26-0 MMA, 10-0 UFC) reprezentujący Rosję i Irlandczyk Conor McGregor (21-3). Gala odbędzie się 6-go października 2018 roku.

Na ten pojedynek czekał i czeka cały świat Mieszanych Sztuk Walki, bowiem w październiku do walki stanie dwóch najlepszych zawodników wagi lekkiej w UFC. O walce mówi się już od listopadowej gali UFC 205 w 2016 roku, na której Conor McGregor pokonał byłego już mistrza Eddiego Alvareza i dokonał historycznego osiągnięcia, a mianowicie był mistrzem w dwóch kategoriach wagowych jednocześnie.

Od tamtego czasu nie mogliśmy widzieć wojownika z Irlandii w oktagonie, a ostatni swój pojedynek stoczył w ringu na zasadach bokserskich w sierpniu 2017r. z jednym z najlepszych bokserów na świecie, Floydem Mayweatherem (50-0)*. Walka w boksie zastopował rozwój Irlandczyka. UFC odebrało pasy mistrzowskie McGregorowi z powodu braku obron i niechęci do tego, by mierzyć się z tej klasy rywalami

Khabib Nurmagomedov zdobył pas wagi lekkiej 7 kwietnia w Brooklynie, na UFC 223, a pokonał w tym mistrzowskim starciu Ala Iaquinte (13-4-1), który wziął walkę w zastępstwie, ponieważ wcześniej z pojedynku przez kontuzję piszczela wycofał się Tony Ferguson (23-3), a także Max Holloway (19-3), którego do walki nie dopuścili lekarze.

Ostatecznie dziś UFC potwierdziło pojedynek pomiędzy byłym mistrzem z Irlandii, a obecnym posiadaczem pasa, "Dagestańskim Orłem". Wszyscy czekamy z niecierpliwością na tą wielką walkę 6 października w Las Vegas podczas UFC 229!

Źródło: instagram UFC
Materiał filmowy promujący pojedynek:
https://www.facebook.com/danawhite/vide ... 358799706/
*rekord w boksie

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek