free templates joomla

M-1 Global i UFC zawierają sojusz! Mistrzowie z kontraktami w UFC! Vadim Finklestein triumfuje!

Vadim Finkelstein Wygląda na to, że słynny promotor Vadim Finklestein dopiął swego i to po wielu latach starań. Prekursor rosyjskiego MMA i człowiek, bez którego trudno wyobrazić sobie rosyjskie i światowe MMA, ma to na co pracował przez wiele lat. W dniu 18-go lipca rosyjski-chiński fundusz inwestycyjny, Mubadala Investment Company i amerykańska Ultimate Fighting Championship (UFC) ogłosiły utworzenie wspólnej spółki UFC RUSSIA.

Oficjalnie nowe przedsiębiorstwo skoncentruje się na rozwoju branży MMA w Rosji i krajach WNP, przygotuje i przeprowadzi wydarzenia sportowe pod marką UFC. Największa europejska organizacja jaką jest M-1 Global zajmie się wyszukiwaniem i przygotowaniem nowych zawodników MMA w Rosji. Ponadto wszyscy obecni mistrzowie M-1 Global będą mieć zagwarantowaną możliwość podpisania umowy z UFC.

"Cieszymy się ze współpracy z UFC i RCIF nad rozwojem młodych talentów MMA w Rosji i krajach WNP, co niewątpliwie przyczyni się do rozwoju tego sportu w ogóle. MMA jest już bardzo popularnym sportem wśród naszych sportowców, a współpraca z UFC i RCIF pomoże wprowadzić MMA na zupełnie nowy poziom. Oznacza to, że w Lidze Mieszanych Sztuk Walki konkurencja wzrośnie, będą tera bardziej dynamiczne i spektakularne pojedynki "- powiedział Vadim Finkelstein.

Nie trzeba dodawać, że to kolejny wielki krok do przodu także na rosyjskim rynku i utarcie nosa butnej konkurencji, która ograniczała dzialania M-1 Global i samego Vadima. On wspólnie z Fiodorem Emelianenko założył rosyjski związek MMA sankcjonowany przez państwo. Sam Emelianenko przez wiele lat współpracujący z Vadimem osłabił jego organizację, wiążąc się z konkurencyjną Global Fight Nights. Podobną woltę wykonał kiedyś Scott Coker, sprzedając Strikeforce organizacji UFC i zostawiając Vadima i Fiodora Emelianenko na lodzie. Pomijany był też przy współpracy np. z Bellatorem i Rizin. Teraz wreszcie sytuacja kompletnie się zmieniła i nie trudno domyślić się, że wcześniejsze kontakty z Donaldem Trumpem miały tu swój wpływ. Debiut UFC w Rosji odbędzie się w Moskwie w dniu 15 września 2018 roku.