free templates joomla

Dwa zwycięstwa w trzech walkach Polaków na Caged Steel FC 20 w Doncaster! Bratobojczy bój Marcina Prostko i Radosława Klepczarka!

Prostko marcinMiniony weekend był okazją do występu na zagranicznych galach kilku polskich zawodników MMA, którzy walczyli głównie na brytyjskim rynku. W angielskiej gali Caged Steel FC 20, która odbyła się w hali Doncaster Dome Leisure Centre w Doncaster udział wzięli Piotr Chmielecki (3-0), Marcin Prostko (6-6), Radosław Klepczarek (4-7), oraz walczący amatorsko Adrian Wojnar (1-3), który zmierzył się z Samem Mullarkeyem (2-0).

Chmielecki pokonał Anglika Bena Schneidera (3-17), który ma wyśrubowany rekord porażek, ale jest solidnym a nade wszystko doświadczonym zawodnikiem. Polak walczący w kategorii półciężkiej (93 kg) odniósł trzecie zawodowe zwycięstwo w swojej karierze.

Z kolei Prosto (na zdjęciu) i Klepczarek stoczyli bratobójczy polsko - polski pojedynek w wadze średniej (84 kg). Zwycięsko wyszedł z niego pochodzący z Ełku Prostko, który miał fatalną passę w ostatnich pojedynkach, aczkolwiek przegrywał na prestiżowych galach takich jak BAMMA 23, ACB 54 czy Bellator 179. Teraz finisz rozegrał się w drugiej rundzie, gdzie prostko udało się wyprowadzić kontrujące kopnięcie na wątrobę Klepczarka i w zasadzie było już po walce. Niestety w walcze amatorskiej Adrian Wojnar przegrał z Mullarkeyem.