free templates joomla

''Projekt Wojownik'' rozpoczęty! Druga tura zajęć 26 czerwca w Giżycku!

Projekt Wojownik - cz.2 Giżycko ''Projekt Wojownik'', którego rozpoczęcie zapowiadaliśmy wcześniej, został zainaugurowany 25 maja 2018 roku w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.
Zajęcia w pierwszej części poprowadził zwycięzca pierwszego turnieju KSW, komentator sportowy, bloger oraz spiker Legii Warszawa Łukasz „Juras” Jurkowski. Na matę wybiegło prawie pięćdziesięciu żołnierzy.
Już w najbliższy wtorek, 26 czerwca 2018 w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu ''Projekt Wojownik'', w którym zajęcia będzie prowadzić Marcin Wrzosek.

Zajęcia w Zgierzu rozpoczęły się od wykładu nt. stresu, jego źródeł, konsekwencji oddziaływania na naszą psychikę i organizm aż po sport i aktywność fizyczną jako elementy niwelujące jego oddziaływanie. Następnie uczestnicy zostali zapoznani z podstawami prawidłowego żywienia, a w szczególności z właściwym odżywianiem i nawadnianiem organizmu w sporcie.

Zajęcia praktyczne rozpoczęły się od prezentacji wyszkolenia żołnierzy z Krakowa, którzy na co dzień trenują pod okiem legendy polskiego MMA, pierwszego Polaka w UFC Tomasza Drwala. Zawodnik przedstawił zalety uprawiania mieszanych sztuk walki dla żołnierzy. „Jak żaden inny sport kształtują charakter, wolę walki czy odwagę.”- opowiadał Drwal, który jest ambasadorem sportowym „Projektu Wojownik”. Razem ze swoimi podopiecznymi, pomysłodawcą projektu płk Szczepanem Głuszczakiem oraz żołnierzami z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zaprezentują walkę wręcz podczas centralnych obchodów „Dnia Weterana” w Kielcach.
 
Projekt Wojownik - cz.2 Giżycko
Juras rozpoczął trening od mocnej rozgrzewki i kontynuował technikami walki w stójce oraz w parterze. Od samego początku nawiązał bardzo bezpośredni kontakt z ćwiczącymi i udowodnił tezę o wzajemnym zrozumieniu wojowników. Być może pomógł w tym fakt, że Łukasz Jurkowski ma spore wojskowe tradycje rodzinne. Doceniał zaangażowanie weteranów podczas treningu. „Tomasz Rożniatowski podczas misji w Afganistanie stracił rękę. Od kilku lat aktywnie trenuje Muay Thai i ma za sobą już pierwsze starty! Jest dla wielu inspiracją...również dla mnie. Wielka przyjemność dzielić matę z takimi wojownikami. Cieszę się, że mogłem podzielić się swoim dwudziestoletnim doświadczeniem w sportach walki.”- powiedział Juras.

Drugą część zajęć praktycznych, głównie techniki w parterze i elementy brazylijskiego Jiu-Jitsu poprowadził ppor. Filip Bątkowski, zawodnik i trener MMA, organizator gali Armia Fight Night. „Nadszedł bardzo dobry czas na sporty walki w wojsku. Coraz więcej inicjatyw podejmowanych w celu propagowania MMA. W tym przypadku jeszcze szczytny cel bo spotkania i ćwiczenie razem z weteranami. To wróży wiele dobrego i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości mieszane sztuki walki będą pozycją obowiązkową w programie szkolenia każdego żołnierza.”- podsumował Bątkowski.
 
* * *

Już w najbliższy wtorek, 26 czerwca 2018 w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu ''Projekt Wojownik''.

Projekt Wojownik - cz.2 Giżycko W Giżycku weteranów będzie trenował półfinalista, organizowanego przez UFC, 22-go Ultimate Fightera Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek. Wrzosek to przede wszystkim kickboxer, który równie dobrze radzi sobie w parterze. Zawodnik o niebywałym instynkcie, niezwykle pracowity i konsekwentny. W latach 2016-2017 był mistrzem KSW wagi piórkowej i jedynym Polakiem uczestniczącym w prestiżowym turnieju UFC pod nazwą Ultimate Fighter. Podczas tego programu trenował pod okiem jednego z największych zawodników w historii mieszanych sztuk walki Conora McGregora z Irlandii i zaszedł aż do półfinału. Irlandczyk docenił inteligencję w ringu oraz opanowanie w sytuacjach ekstremalnych Marcina.

Niezwykle dynamiczny i efektownie walczący zawodnik wagi piórkowej poprowadzi zajęcia z kilkudziesięcioma weteranami oraz innymi żołnierzami Wojska Polskiego. Po Łukaszu „Jurasie” Jurkowskim to druga gwiazda polskiej sceny MMA wspierająca wojskowych. „O Projekcie Wojownik dowiedziałem się przez przypadek z Instagramu. Pomimo przygotowań do walki w federacji KSW postanowiłem przyłączyć się do tej inicjatywy.”- opowiada Marcin Wrzosek. „Żołnierze biorący udział w misjach narażają swoje życie, niejednokrotnie tracą zdrowie więc jeżeli moje umiejętności mogą się przydać, to jestem gotów by im pomóc.”- podkreśla zawodnik.

W zajęciach w Giżycku wezmą udział przede wszystkim weterani z brygady oraz pozostałych jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Uczestnicy to przede wszystkim misjonarze z Iraku i Afganistanu. Dywizja od lat utrzymuje się w czołówce wojskowego MMA, a jej zawodnicy odnoszą sukcesy nie tylko w wojsku. „Udało nam się zaszczepić wśród żołnierzy bakcyla sportów walki. Mamy wielu aktywnych zawodników oraz trenujących mieszane sztuki walki i Krav Magę. Wspieramy wszystkie akcje dotyczące propagowania aktywnego spędzania czasu oraz pomocy dla weteranów, których w jednostce nie brakuje.”- zaznacza dowódca 15GBZ gen. bryg. Jarosław Gromadziński.

 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_1
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_2
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_3
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_4
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_5
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_6
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_7
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_8
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_9
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_10
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_11
 • Projekt Wojownik - cz 1 Zegrze_12