free templates joomla

Damian Stasiak dołącza do Marcina Tybury i Bartosza Fabińskiego na UFC Fight Night 134 w Hamburgu!

Damian StasiakDamian Stasiak (10-5 MMA, 2-3 UFC) bedzie trzecim Polakiem jaki znajdzie sie na karcie walk gali UFC Fight Night 134: Volkan vs. Shogun, która odbędzie się 22-go lipca w hali Barclaycard Arena w Hamburgu w Niemczech. Rywalem Polaka walczącego w wadze koguciej będzie debiutujący w organizacji Chińczyk Pingyuan Liu (13-4 MMA, 0-0).

Chiński zawodnik ma za sobą udaną karierę w krajowych organizacjach RUFF i WLF, gdzie w dwóch ostatnich walkach pokonywał Yuichi Ohashi z Japonii i Nikolaia Baikina z Rosji. Dla Stasiaka będzie to szósta walka na arenie Ultimate Fighting Championship. Polak wywodzący się z Karate w UFC dwa razy zwyciężał i trzy razy przegrywał. Ostatni raz Polak wystąpił na UFC Fight Night 118 w Gdańsku w październiku 2017, gdzie przegrał z Amerykaninem Brianem Kelleherem, ale ich walka uznana została za "Najlepszą Walkę Wieczoru".

Dwaj inni Polacy na gali to walczący w wadze ciężkiej Marcin Tybura (16-4 MMA, 3-3 UFC), który zmierzy się z najwyższym zawodnikiem organizacji UFC mierzącym 209 cm Holendrem Stefanem Struve (28-10 MMA, 12-8 UFC) i Bartosz Fabiński (13-2 MMA, 2-0 UFC) mający za rywala Norwega Emila Webera Meeka (9-3-1 MMA, 1-1 UFC). Fabiński powraca po długiej trzyletniej przerwie, bowiem swój ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2015 roku podczas gali UFC Fight Night 78 w Meksyku, gdzie pokonał Hectora Urbinę.