free templates joomla

Mateusz Janik w prestiżowym turnieju o Puchar Akima w Kazachstanie

Mateusz JanikJeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników Muay Thai Mateusz Janik z Thai Gym Tarnów weźmie udział już w najbliższy weekend 15-go czerwca w niezwykle silnie obsadzonym 8-osobowym turnieju do 71 kg, który odbędzie się w stolicy Kazachstanu, Astanie.

25-letni Polak został zaproszony do udziału w turnieju o Puchar Akima, by rywalizować w jeden dzień z zawodnikami światowej czołówki m.in. z Brazylii, Szwecji, Tajlandii, USA, Iranu, Rosji czy niezwykle silnych fighterów z Kazachstanu. Janik to wielokrotny Mistrz Polski w tajskim boksie i uczestnik ostatnich MŚ Muaythai w Cancun w Meksyku.

Podopieczny trenera Rafała Króla przygotowywał się w Zakopanem z Kadrą Polski Mauythai kierowaną przez Rafała Simonidesa i Macieja Skupińskiego, która szykuje się do ME 2018. W zawodowych walkach Janik odniósł 4 zwycięstwa i poniósł 3 porażki w tym ostatnią na DSF Kickboxing Challenge 14 w Warszawie z odwiecznym rywalem Cezarym Zugajem. Janik ma teraz znaczącą szansę by poprawić się i podnieść swoją pozycję w najbardziej prestiżowym polskim rankingu stójkowym Rankick PL, gdzie zajmuje 9 pozycję w kategorii do 70 kg.

W Kazachstanie w głównej walce wieczoru gali w Astanie o pas mistrza Azji WMC w kategorii wagowej do 51 kg spotkają się Elaman Sayasatov i mistrz Tajlandii Kongkamraj Jirapong.