free templates joomla

RanKick PL: Paweł Biszczak pierwszy w polskim rankingu stand-up do 77 kg!

Paweł BiszczakKolejną kategorią wagową jaką prezentujemy w naszym rankingu RanKick PL jest waga do 77 kg, która jest jedną z ciekawszych w naszym kraju. Wynika to z ilości zawodników, ale także z ilości walk jakie toczone są w tej kategorii wagowej. Do czerwca br. mimo porażki w ostatniej walce swoją pozycję zachował Paweł Biszczak z Legnicy.

Były mistrz FEN i aktualnie zawodnik DSF Kickboxing Challenge na przestrzeni 2017 roku i także 2018 miał najwyższej ze wszystkich klasy rywali. Zdobył pas Fight Exlusive Night wygrywając z Wojciechem Wierzbickim i broniąc go z Igorem Danisem. Wyrównana walka z Abdallahem Mabelem pokazała, że z tak klasowym rywalem w ostatnim 1,5 rocznym okresie nie mierzył się żaden z jego konkurentów w rankingu.

Druga pozycja to Piotr Sokół z Ring Kraków. Podopieczny Wojciecha Adamskiego zrobił największy postęp w 2017 i na początku 2018 roku, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Wygrana w turnieju DSF w wadze do 81 kg, finał turnieju Budweld Pride Grand Prix K-1, gdzie oszukano go w finale i dyskusyjna porażka z Jerzym Wrońskim na DSF 10 w Nowym Sączu, plus udany rewanż na gali DSF Kickboxing Challenge 11 pokazały, że Krakowianin idzie na szczyt. Wygrana w maju 2018 na Ukrainie tylko umocniła jego pozycję jako numer dwa tej kategorii.

Trzecie miejsce to nowo kreowany po zaledwie jednej walce w tej kategorii Łukasz Pławecki z Halnego Nowy Sącz. Sądeczanin od końcówki 2017 roku nie mógł utrzymać wagi 70 kg w jakiej występował i idąc to w 72,5 kg, to ważąc coraz więcej, przeszedł i słusznie do kategorii półśredniej. Tu w walce o pas FEN pokonał niejednogłośnie Wojciecha Wierzbickiego. Dobrze rokują w tej wadze Michał Szmajda, który sensacyjnie pokonał Vladymira Konskyego w catchweight do 73 kg na MFC 12. Problemem Szmajdy jest przejściowa niska waga będąca w środku kategorii. Nieco nisko są ci, którzy powinni rozdawać karty w tej wadze w miarę upływu czasu: Daniel Kolasiński, Kacper Muszyński i Michał Ronkiewicz. Czas pokaże jak szybko będą szli do przodu.

77 kg
1. Paweł Biszczak (Prych Legnica)
2. Piotr Sokół (Ring Kraków)
3. Łukasz Pławecki (Halny Nowy Sącz)
4. Wojciech Wierzbicki (Kick-Fighter Zgorzelec)
5. Michał Szmajda (Polska/Maku Gym)
6. Marcin Mazurkiewicz (Fight House Nowy Sącz)
7. Jerzy Wroński (Palestra Warszawa)
8. Dominik Zadora (Artnox Fight Wrocław)
9. Bartosz Zając (Halny Nowy Sącz)
9. Michał Ronkiewicz (Gym-Fight Wrocław)
10. Łukasz Rambalski (Hunter Gym Bydgoszcz)
11. Wojciech Kosowski (Palestra Warszawa)
12. Dominik Cinal (Absortio Gym Rybnik)
12. Kacper Muszyński (Armia Polkowice)
13. Daniel Kolasiński (Palestra Warszawa)
14. Przemysław Rolirad (KSW Ofensywa)
15. Damian Waluch (Golden Dragon Bydgoszcz)
16. Adrian Błeszyński (Sportowe Zagłębie)
17. Michał Dziuda (Bad Company)
18. Alan Kwieciński (WCA Fight Team)