free templates joomla

RanKick PL: Rafał Dudek pierwszy w polskim rankingu stand-up do 70 kg!

Rafał DudekPo rankingu wagi 60 kg i 65 kg publikujemy kolejne zestawienie polskiego rankingu RanKick PL i tym razem w niezwykle ciekawej kategorii do 70 kg. To kategoria, która jest niezwykle dynamiczna a stawka zawodników bardzo wyrównana. W przyszłości czekają nas spore rotacje związane z przetasowaniami w jej ramach w związku z walkami, które nadchodzą jeszcze w czerwcu br. Póki co liderem jest Rafał Dudek (22-13, 9 KO) z Fight House Nowy Sącz, który wyprzedza wschodzącą gwiazdę Adama Gielatę z Punchera Wrocław.

Dudek dwukrotnie walczył w 2017 roku w Glory Kickboxing jako jedyny zawodnik tej kategorii i choć zanotował porażki, to i klasa rywali i status organizacji, nie dał mu stracić pierwszeństwa. Ostatnia wygrana na DSF Kickboxing Challenge Twierdza w Nowym Dworze nad Zhorą Akopianem z Białorusi, dało mu szansę walki o pas. Czy zawodnik holenderskiego Mike's Gym pójdzie za ciosem? Zobaczymy już w ten weekend.

Gdyby nie abdykacja i wyjście z tej wagi Łukasz Pławeckiego jeszcze w 2017 roku wewnątrz nowosądecka rywalizacja dawnych przyjaciół - miałaby jeszcze mocniejszy wymiar. Dudka czeka teraz trudny test z trzecim sklasyfikowanym zawodnikiem tej wagi - Jarosławem Daschke z GKS Champion, który mozolnie dobijał się do czołówki tej wagi po drodze pokonując m.in. podopiecznego Rafała, Marcina Stopkę. Dasche - typowy mańkut i najmniejszy gabarytowo zawodnik tej wagi, jest trudnym rywalem dla każdego i może napsuć krwii. Czy utrzyma wyskoką pozycję - pokaże czas, bo brakuje mu na rozkładzie "wielkich nazwisk". Te może mieć już 1-go czerwca, gdy zmierzy się z Rafałem Dudkiem w walce o pas DSF.

Drugi w kolejności Adam Gielata "wbił się" na drugie miejsce nie tylko dobrymi walkami zawodowymi z których najcenniejszą jest zwycięstwo nad silnym Tadeasem Ruzicką z Czech. na DSF Kickboxing Challenge 13 we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że ma na koncie też cenne amatorskie MŚ WAKO, zdobyte w 2017 roku, gdzie pokonał m.in. słynnego Itaya Gershona walczącego w Glory.

Wysoko oceniliśmy Patryka Borowskiego-Besztę z Białegostoku, który od maja 2017 ruszył na podbój Tajlandii i Chin w Muay Thai. Walki na prestiżowym Top King Boxing, Lumpinee Boxing Stadium czy na MX Muay Xtreme i szereg zwycięstw, mógłby być bardziej imponujący, gdyby w turnieju TopKing World Series 16 nie oszukano go w wygranej zdawałoby się walce z Niemcem Pascalem Scrothem, co otwierało szansę walki absolutnym mistrzem Yodwicha. 24-letni Borowski podjął rywalizację z światową czołówką Muay Thai i na pewno nie powiedział ostatniego słowa.

Dalsze miejsca to weteran Marcin Parcheta, który w ubiegłym roku wygrał z Białorusinem Arturem Zakirko na DSF Kickboxing Challenge 10 i Tajem Farsai Changthai na IV Kaliskiej Zawodowej Gali Federacji A1. By utrzymać tę pozycję i ataki "młodych wilków" musi zdecydowanie częściej występować. To że wielu z nich poległoby w starciu z weteranem, to nie ma wątpliwości, ale czas nie stoi w miejscu. Szczeciński wojownik nadal ma przed sobą tykający zegar czasu i szansę na włączenie się do walki o najważniejszą pozycję.

Dalsze pozycje zajmują zawodnicy walczący w formule Muay Thai, z których najwyżej sklasyfikowaliśmy trenującego na Wyspach Brytyjskich Artura Saładiaka. Walki z Antoinem Pinto czy z mistrzem Lumpinee Stadium, Radjanamnern i Omnoi Youssefem Boughanemem to niedościgłe marzenie wielu polskich fighterów. Saładiak już posmakował a dodatkowo walczy o tytuł mistrza świata Lethwei w Birmie na dniach. Do 10-tki wskoczył Tomasz Brotoń, który dobrymi walkami w DSF coraz bardziej przekonuje do siebie i jest młodym prospektem tej wagi. Poniżej nasze zestawienie:

70 kg
1. Rafał Dudek (Fight House Nowy Sącz)
2. Adam Gielata (Puncher Wrocław)
3. Patryk Borowski-Beszta (Husarz Białystok)
4. Jarosław Daschke (GKS Champion Gdańsk)
5. Marcin Parcheta (Nak Muay Szczecin)
6. Artur Saładiak (The Mill Gym Ilminster)
7. Cezary Zugaj Jr. (White Bears Białystok)
8. Marcin Łepkowski (Raczadam Kraków)
9. Mateusz Janik (Thai Gym Tarnów)
10. Tomasz Brotoń (Fight House Nowy Sącz)
11. Kamil Pawlak (GMTG Warszawa)
12. Jakub Rajewski (Muaythai Legion Bydgoszcz)
13. Robert Rajewski Jr. (Rajewski Team Płock)
14. Szymon Kozak (Fantom Team Dublin)
14. Łukasz Kaczmarczyk (Gym Fight Wrocław)
15. Daniel Jędrzejewski (Hanuman Thaiboxing Edinburg)
16. Rafał Kosiarski (Kickboxing Michałowice)
17. Patryk Radoń (ŁKS Łódź Vera Sport)