free templates joomla

Federacja DSF Kickboxing Challenge wesprze Fundację Rodzin Górniczych w Katowicach

DSF Kickboxing Challenge Sławomir Duba Organizacja DSF Kickboxing Challenge wspomoże rodziny górników poszkodowanych podczas niedawnej tragedii, która wydarzyła się w kopalni węgla kamiennego „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju.

Prezes DSF Kickboxing Challenge Sławomir Duba postanowił przekazać na rzecz wsparcia Fundacji Rodzin Górniczych w Katowicach 5% zysku z biletów sprzedawanych na galę DSF 16: Śląskie Tąpnięcie, która odbędzie się 1 czerwca w MOSiR Zabrze. Wejściówki można nabyć w serwisie TicketClub.pl.

Łączymy się w bólu z rodzinami górników, którzy stracili życie pod ziemią i oferujemy swą pomoc. Ślązacy to niezwykle twardzi ludzie o niesamowicie mocnych charakterach, stąd tylu fantastycznych zawodników sportów walki jak nasz mistrz Kamil Jenel czy nowa gwiazda federacji Michał Kita. Podczas gali DSF 16 wystąpią przed nami, dedykując swoje pojedynki śląskim braciom – mówi Sławomir Duba.

W trakcie trwania imprezy wolontariusze fundacji będą prowadzić zbiórkę funduszy. Datki można również wpłacać na konto: PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611.

W sobotę, 5 maja 2018 roku doszło do potężnego wstrząsu o sile 4 w skali Richtera. W kopalni „Zofiówka” pracowało wówczas pod ziemią 250 górników, w tym 11 w rejonie zagrożenia. Czterem z nich udało się wydostać, dwaj kolejni zostali uratowani. Podczas akcji ratunkowej znaleziono jak dotąd cztery ciała. Poszukiwania wciąż trwają. Cały czas istnieje szansa, że ostatni górnik żyje.