free templates joomla

Mateusz Duczmal pokonuje Raymonda Bonte i zdobywa pas mistrza Global Fights!

Mateusz DuczmalKolejny sukces odniósł jeden z najlepszych polskich zawodników K-1 i Muay Thai wagi cruiser 25-letni Mateusz Duczmal (21-9-2), który w sobotę 12-go maja w w holenderskiej Hadze pokonał silnego i bardzo doświadczonego Holendra Raymonda Bonte (103-12), mającego za sobą walki z najlepszymi na świecie zawodnikami jak Gokhan Saki i walki w organizacjach takich jak Glory Kickboxing. Do pojedynku doszło na gali Global Fights Holland a jej stawką był pas organizacji z licencją WKA.

Polak zaczął 5-cio rundowy pojedynek spokojnie pojedynek i nie szarżował z atakami, stąd pierwsze starcia można było uznać za wyrównane i jak to bywa w takich przypadkach zapisywane na konto gospodarza a tym był mający status gwiazdy Raymod Bonte.

Nie bez powodu zresztą, bo praktycznie na holenderskim rynku nie ma klasowego zawodnika z którym by się nie mierzył i którego by nie pokonał. Duczmal reprezentujący Bad Company Leeds realizował dokładnie taktykę i z rundy na rundę zyskiwał przewagę. Finalnie od trzeciej rundy zdecydowanie panował nad wydarzeniami w ringu i nie było zaskoczenia przy werdykcie. On sam tak opisał to co działo się w Hadze:

"Na gali Global Fights Holland , która odbywała się w Hadze zdobyłem Zawodowe Mistrzostwo Świata w formule K-1 sankcjonowane przez federacje WKA . Na dystansie 5 rund po 3 minuty pokonałem Holenderskiego zawodnika Raymonda Bonte ( 103 W 12 L 0D) jednogłośnie na punkty . Walka była ciężka i zacięta , przeciwnik starał się narzucić swój styl walki od początku mocno ruszając z kombinacjami bokserskimi dokładając low kick , typowo holenderska stara szkoła kickboxingu . Starałem się odpowiadać kolanami i kopnięciami middle kick , z rundy na rundę dokładając coraz celniejsze kombinacje bokserskie , w tym mocne ciosy na korpus , które zabierały Holendrowi tlen .

Mateusz DuczmalW czwartej rundzie mocno trafiłem prawym prostym i podłączyłem przeciwnika , starając się doprowadzić do ko natarlem w
szystkimi siłami jednak Bonte przytomnie się bronił i przetrwał nawałnice ciosów . W ostatniej rundzie podkreśliłem swoją dominację celnie trafiając wieloma bokserskimi kombinacjami . Po pełnym dystansie sędziowie nie mieli innego wyboru niż ogłosić moje zwycięstwo . Jakże cenne zwycięstwo nie tylko ze względu na to , iż pokonałem miejscowa gwiazdę i zabrałem pas mistrza świata ze sobą , ale także ze względu na to iż Raymond Bonte to weteran holenderskiego K-1 , który toczył walki dla Glory , it’s showtime I na Wielu innych eventach w stolicy Kickboxingu. Po walce się okazało ze w 2 rundzie złamałem przeciwnikowi 3 zebra a mimo to przewalczyl do końca!"

Duczmal wywodzi się z Muay Thai i krierę zaczynał pod okiem Arkadiusza Wełny w Arkadii Kalisz. Po przenosinach do Anglii związał się ze wspomnianym Bad Company Leeds i w jego barwach walczy na europejskim rynku. Toczył walki m.in. na galach, nie tylko w Europie ale także w Chinach. W Polsce ostatni raz wystąpił na jednej z gal FEN, gdzie mierzył się z Arturem Bizewskim, ulegając mu nieznacznie na punkty. Walka z Hagi poniżej.