free templates joomla

Yair Rodriguez relegowany z UFC za odmowę walki z Zabitem Magomedsharipovem

Yair RodriguezJak poinformował prezes UFC Dana White, organizacja relegowała ze swoich szeregów 25-letniego meksykańskiego zawodnika Yaira Rodrigueza (10-2 MMA, 6-1 UFC). Powodem tej szokującej decyzji jest odmowa walki z dagestańskim fighterem reprezentującym Rosję Zabitem Magomedsharipovem (15-1 MMA, 3-0 UFC). Pojedynek miał odbyć się na gali UFC 227, która planowana jest na 4-go sierpnia br. w hali Staples Center w Los Angeles w USA.


Był to jeden z najlepiej zapowiadających się pojedynków w kategorii piórkowej, ale przy okazji wyszła także sprawa faktu odmowy walki z Ricardo Lamasem, na który propozycję otrzymał także Yair Rodrigues wcześniej. Trzeba przyznać, że rozdrażnienie szefa UFC sięgnęło zenitu i według wszelkich informacji pisemne rozwiązanie kontraktu poszło już do Meksykanina.

Co ciekawe, pierwotnie Magmedsharipov miał walczyć z Yairem Rodriguezem na planowanej gali w Rosji, ale właśnie z powodu miejsca walki, takiego pojedynku odmówił Yair. To nie wszystko, albowiem dwa dni temu Rizvan Magomedov będący managerem zawodnika powiedział, że termin walki nie bardzo im odpowiadał a 3 walki w ciągu 6 miesięcy uznawał za szaleństwo. Niezależnie od tego do walki i tak nie dojdzie a Meksykanin będzie szukał zapewne nowego pracodawcy.