free templates joomla

Adam Wieczorek zwycięża efektownie na UFC on FOX 29

Adam WieczorekEfektowną wygraną w sobotnią noc 14-go kwietnia zanotował 26-letni polski zawodnik Adam Wieczorek (10-1 MMA, 2-0 UFC), który na gali UFC on FOX 29 w hali Gila River Arena w Glendale w USA pokonał Hindusa Arjana Bhullara (7-1 MMA, 1-1 UFC) w swojej drugiej zawodowej walce dla Ultimate Fighting Championship.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bowiem hinduski zapaśnik reprezentujący barwy Kanady postawił w pierwszej rundzie trudne warunki i obaleniami sprowadzał polskiego zawodnika do parteru. Hindus wyraźnie wygrał pierwszą rundę i wychodząc do drugiej był w poważnych opałach.

Początek drugiej też nie był najlepszy, ale ostatecznie w parterze udało się Wiczorkowi opleść nogami rękę rywala i zmusić do poddania hindusko - kanadyjskiego zapaśnika. Była to druga w historii UFC omoplata, jaką zmuszono do poddania się rywala. Pierwszą w 2014 roku była udziałem Bena Saundersa, który poddał Chrisa Heatherly na UFC Fight Night 49 Henderson vs Dos Anjos. Wieczorek został wyróżniony bonusem “Performance of the Night”, za swój wyczyn i otrzyma 50 tysięcy dolarów, co jest naprawdę miłe - jak sam przyznał podczas wywiadów po gali.