free templates joomla

Mauricio Shogun Rua vs Volkan Oezdemir na UFC Fight Night 129 w Chile

Shogun vs OezdemirOrganizacja Ultimate Fighting Championship oficjalnie zapowiedziala, iż 36-letni weteran i były mistrz UFC oraz Pride FC Mauricio Rua (25-10 MMA, 9-8 UFC) z Brazylii zmierzy się z niedawnym pretendentem do tytułu Volkanem Oezdemirem (15-2 MMA, 3-1 UFC) na gali UFC Fight Night 129.

Gala UFC Fight Night 129 będzie miała miejsce 19-go maja w hali Movistar Arena w Santiago, stolicy Chile. Bedzie to debiut amerykańskiej organizacji w tym południowoameryńskim kraju.

"Shogun" powraca po przerwie, gdy w marcu 2017 roku przez TKO wygrał z Amerykaninem Gianem Villante na UFC Fight Night 106. Dodatkowo wcześniej zanotował dwa inne zwycięstwa w 2016 roku nad rodakiem Antônio Rogério Nogueira i Correyem Andersonem, ktory niegdyś pokonał jana Błachowicza. Rua Rua obecnie zajmuje 13 pozycje w rankingu wagi półciężkiej.

Oezdemir jest na 7-mej pozycji po porażce w walce o pas z samym Danielm Cormierem. Reprezentujący Szwajcarię turecki zawodnik zrobił błyskawiczną karierę pokonując w 2017 roku Ovince St. Preuxa, Misha Cirkunov i na koniec błyskawicznie zaskakując Jimi Manuwę. To otworzyło mu szansę walki o pas. Teraz po porażce czeka go testowy rywal, który tak jak on słynie z silnych pięści.