free templates joomla

Bartosz Botwina vs Justin Greskiewicz na Friday Night Fights w Nowym Jorku

Bartosz Botwina vs Justin GreskiewiczKolejny zawodowy pojedynek w USA stoczy 27-letni polski zawodnik Bartosz Botwina (12-5) z Białegostoku, reprezentujący obecnie Evolution Muay Thai NYC Gym z Nowego Jorku. Polak w dniu 13-go kwietnia na gali Friday Night Fights, która odbędzie się na The Broad Street Ballroom w Nowym Jorku, zmierzy się z jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych amerykańskich zawodników boksu tajskiego Justinem Greskiewiczem, mającym polskie korzenie.

Wychowanek Marcina Stankiewicza z Husarza Białystok w ostatnim pojedynku na Friday Night Fights w lutym tego zmusił do poddania się Amerykanina Deshawna Robinsona już po pierwszej rundzie walki. W ubiegłym roku Botwina zasłynął, gdy 14-go lipca podczas gali Glory 43 w Nowym Jorku walcząc w undercardowej karcie walk pokonał Chrisa Lukusa z Anderson's Martial Arts NYC. Teraz zapewne zechce poprawić bilans, ale nie będzie to łatwe, bowiem Justin "The Purple People Eater" Greskiewicz z Filadelfii to jeden z najbardziej cenionych zawodników w USA choć z Chrisem Lukusa, przegrał pojedynek po bardzo kontrowersyjnej decyzji w 2017 roku.

Amerykanin reprezentuje i jest liderem klubu Stay Fly Muay Thai Philadelphia, co akurat w pobliskim Nowym Jorku nie musi być atautem i to Botwina będzie mieć większe wsparcie kibiców. Greskiewicz jest bardzo doświadczony, bowiem walczył z takimi zawodnikami jak mistrz Malaipet Sasiprapa, Kevin Ross, Salah Kalifah, Matt Embree, Shane Campbell, Kevin VanNostrand czy Liam Harrison. Zdobywał m.in. pas WBC walcząc przeciwko mistrzowi Wielkiej Brytanii, Bernie Mendietta. Walczył także i sędziował na słynnych galach Lion Fight mając licencję organizacji NJSACB i WKA. Trenował także zawodników UFC Charlie Brennemana, Zacka Makovsky'ego, i Bellatora Willa Martineza.