free templates joomla

DSF 14: Yohan Lidon, gwiazda kickboxingu zmierzy się z byłym mistrzem Kamilem Rutą

DSF Twierdza Yohan Lidon Yohan Lidon to gwiazda światowego Kickboxingu i Muay Thai, który w ringu DSF Kickboxing Challenge pierwszy raz zaprezentował się podczas wydarzenia DSF ''Twierdza'' w Nowym Dworze Mazowieckim i zrobił to w rewelacyjnym stylu, pokonując przez nokaut Sergeja Brauna. Dlatego też włodarze DSF postanowili zaprosić Lidona na galę DSF 14 i zestawić jego pojedynek z byłym mistrzem organizacji Kamilem Rutą. Zwycięzca tego starcia będzie najpoważniejszym pretendentem do tytułu mistrzowskiego w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 81 kilogramów.

Lidon to wielka marka w świecie kickboxingu. Lista jego osiągnięć jest imponująca. To 8-krotny zawodowy mistrz świata: inauguracyjne mistrzostwo It’s Showtime (2011), mistrzostwo świata WKN, WAKO PRO, WMC (2016), I.S.K.A. (2015), A-1 (2013), WBC Muay Thai (2011) oraz WKA (2008) w dwóch kategoriach wagowych. 35-letni „Lumberjack” legitymuje się obecnie bilansem aż 125 zwycięstw i 26 porażek.

DSF Kickboxing Challenge 14: Warszawa, 13/04/2018 - karta walk


W debiucie na gali DSF Kickboxing Challenge szybko znokautowałem przeciwnika i nie zdążyłem pokazać wszystkiego, co potrafię. Zamierzam uczynić to za drugim razem. Polska bardzo mi się podoba i bardzo chciałem tu wrócić na kolejny występ w DSF Kickboxing Challenge. Wiem, że mój rywal jest byłym mistrzem tej federacji, ale przyjeżdżam po kolejny skalp – twierdzi Yohan Lidon, reprezentant Team Nasser Kacem.

Rywal Francuza to były mistrz DSF Kickboxing Challenge. We wrześniu ubiegłego roku na DSF Eliminator niepokonany wcześniej Kamil Ruta (11-1) po wielkiej wojnie przegrał jednogłośnie na punkty z Kamilem Jenelem (24-5) i stracił mistrzowskie pasy DSF Kickboxing Challenge oraz PZKB w wadze do 81 kilogramów. Już wtedy zapowiadał, że zrobi wszystko, by je odzyskać i wziąć rewanż na swym pogromcy.

25-letni Ruta w grudniu błyskawicznie rozprawił się z groźnym Dawidem „Mirko” Mirkowskim, a 13 kwietnia na gali DSF Kickboxing Challenge 14 stanie do walki ze znakomitym „Francuskim Drwalem” Yohanem Lidonem.

– Chcę sobie zawieszać poprzeczkę coraz wyżej. Moja reakcja na nazwisko Lidon była krótka. Powiedziałem „bierzemy to!”. Potrzebuję walk z jak najlepszymi zawodnikami. Federacja DSF Kickboxing Challenge zapewnia mi takie starcia. Zamierzam pokonać Lidona, a potem odebrać moje dwa mistrzowskie pasy Kamilowi Jenelowi! – mówi pewny siebie zawodnik klubu Copacabana Warszawa.

Na kwietniowej gali DSF Kickboxing Challenge 14 kibicom pokaże się cała czołówka niezwykle mocno obsadzonej kategorii do 81 kilogramów. Mistrz federacji Kamil Jenel będzie reprezentował barwy Polski w meczu międzynarodowym z Rosją, ale organizatorzy szykują jeszcze niespodziankę w postaci debiutu dwóch rewelacyjnych zagranicznych kickbokserów z tej samej wagi.

– Mamy bardzo mocną kategorię do 81 kg, więc Kamil Ruta ma za zadanie potwierdzić, że jest gotowy na walkę o pas. Za słowami muszą pójść czyny. W DSF Kickboxing Challenge nie ma już łatwych walk dla zawodników z aspiracjami mistrzowskimi. Jesteśmy coraz więksi i coraz mocniejsi. Najlepsi muszą walczyć z najlepszymi. Jeśli Kamil Ruta chce wrócić na tron, musi udowodnić, że to mu się należy – mówi Robert Złotkowski, dyrektor sportowy federacji DSF.

Transmisja z gali DSF Kickboxing Challenge 14 na żywo w Canal+ Sport, na platformie Player.pl oraz za darmo na DSFLIVE.com poza granicami Polski. Bilety w cenie od 70 PLN są dostępne w serwisach eBilet oraz TicketClub i na stronie DSF14.com.