free templates joomla

Maciej Gąsiorek triumfuje na Art of Cage 13 w Stuttgarcie

Maciej GąsiorekŚwietnie wypadł start polskiego zawodnika MMA wagi ciężkiej Macieja Gąsiorka pochodzącego z niewielkiej miejscowości Przygodzice w województwie wielkopolskim. 25-letni Polak w sobotę 18-go marca na gali Age of Cage 13 w Stuttgarcie w Niemczech wygrał z niemieckim fighterem Erim Seferagicem, rozbijając go już w pierwszej rundzie uderzeniami w parterze.
 
Co ciekawe Polak reprezentujący kluby Kiboju Mannheim i MMA Witkowo, wziął walkę w ostatniej chwili i dodatkowo musiał zbijać wagę do 107 kg a na codzień waży ok. 114. Mimo to udało się osiągnąć umowny limit. Co jeszcze ciekawe, dzień wcześniej Gąsiorek walczył na zawodach Jiu-jitsu. Polak to m.in. uczestnik amatorskich MŚ IMMAF w Las Vegas w 2016 roku i miał powołanie na MŚ w Bahrajnie w 2017 roku.

Udało się także wygrać z Seferagicem, który jest byłym bokserem z bośniackimi korzeniami. Polakowi udało się obalić i kontrolując już na początku pojedynek, zdobyć dosiad i zadać serię uderzeń w parterze, po których sędzia przerwał pojedynek. na razie jednak nie wiadomo, czy będzie on wpisany jako pojedynek zawodowy czy jako pro-am, chociaż była to walka wieczoru gali. W kwietniu w Ostrowie Wielkopolskim, Gąsiorek ma walczyć na Octagon no Mercy gdzie będzie to już w pełni zawodowa walka.