free templates joomla

Cristiane Cyborg Justino kontra Yana Kunitskaya na UFC 222

CyborgOrganizacja UFC dwoi się i troi by znaleźć lekarstwo na mistrzynię wagi piórkowej Cristiane Cyborg Justino (18-1 MMA, 3-0 UFC). Najnowszym pomysłem na zdetronizowanie nielubianej Brazylijki jest Rosjana Yana Kunitskaya (10-3 MMA, 0-0 UFC) była mistrzyni Invicta FC. Do pojedynku obu zawodniczek ma dojść na gali UFC 222, która odbędzie się w hali T-Mobile Arena w Las Vegas w USA.

32-letnia Justino wcześniej znana jako Santos jest niepokonana od 2005 roku. Była mistrzynią Strikeforce i Invicta FC w wadze piórkowej. W 2017 roku na gali UFC 214 Cormier vs. Jones 2 zdobyła pas mistrzyni broniąc go już raz przeciwko Holly Holm.

Yana Kunitskaya to 28-letnia zawodniczka pochodząca z Murmańska i ma za sobą trzy wygrane walki z Polkami: Magdaleną Jarecką, Kamilą Bałandą i Sylwią Kusiak. Między 2012 rokiem a 2016 miała przerwę z powodu urodzenia dziecka. Po powrocie walczyła w ACB, Invicta FC a ostatecznie w UFC, gdzie na starcie zdjęto jej walkę z Sarą McMann na UFC on FOX 28, co spowodowało, iż na UFC 222 zmierzy się z Brazylijką.