free templates joomla

Max Holloway vs Frankie Edgar na UFC 222

Holloway vs EdgarMistrz wagi piórkowej Max Holloway (19-3 MMA, 15-3 UFC) będzie bronił tytułu w walce przeciwko byłemu mistrzowi wagi lekkiej Frankie Edgarowi (22-5-1 MMA, 16-5-1 UFC) podczas gali UFC 222, która odbędzie się w hali T-Mobile Arena w Las Vegas w dniu 3-go marca.

Organizacja UFC zapowiedziała ten pojedynek dwa dni temu i trzeba przyznać, iż jest to jedno z bardziej sportowych twardych starć do jakich przyzwyczaiła organizacja swoich fanów. Obaj łączą w sobie młodość i doświadczenie. Na tę mieszankę wybuchową liczy i organizacja Ultimate Fighting Championship i fani Mieszanych Sztuk Walki.

26-letni Jerome-Max Kelii Holloway ma pseudonim Blessed i pochodzi z malowniczego Oahu na Hawajach. Od porażki z Conorem McGregorem w 2013 wygrał 11 walk z rzędu zdobywając pas w czerwcu 2017, gdy uporał się ze słynnym Jose Aldo. Później obronił pas ponownie z Aldo a wcześniej pokonał byłego mistrza Anthony Pettisa.

Edgar ma dwa zwycięstwa na koncie w ostatnich dwóch walkach, ale wcześniej przegrał z Jose Aldo. Pokonani to doświadczony Jeremy Stephens i dynamiczny mistrz kopnięć Yair Rodriguez z Meksyku. Był mistrzem wagi lekkiej w 2010 roku pokonując dwukrotnie BJ Penna. Pas stracił w walce z Bensonem Hendersonem.