free templates joomla

Akop Szostak powraca do walk w MMA

Akop SzostakDo powrotu na arenę walk MMA przygotowuje się powoli znany i lubiany w środowisku Akop Szostak, którego spotkaliśmy w Warszawskim Centrum Atletyki w piątek 5-go stycznia. Można powiedzieć, że ciągnie wilka do lasu, bowiem Akop po dwóch porażkach na FEN wycofał się z Mieszanych Sztuk Walki.

Okazało się jednak, że nie chce tak zostawiać sprawy a jednym z noworocznych postanowień jest próba powrotu do zawodowego MMA. Wywodzący się z kulturystyki zawodnik na swoim blogu ogłosił informację o powrocie, co jest dobrym newsem, bo wielu nie wierzyło, że będzie chciało mu się to zrobić.

Pytany przez nas o szczegóły, odpowiedział grzecznie, aczkolwiek wymijająco, że nie wie na razie, gdzie i kiedy ponownie wystąpi w klatce. Akop stwierdził, że niedawno rozpoczął treningi a gotowy może być najwcześniej na przełomie marca i kwietnia, bo jest też obciążony obowiązkami zawodowymi wynikającymi z kontraktów. Przyznał jednak, że otrzymał wstępne propozycje i zapytania o walki.

Przypomnijmy, że swój ostatni pojedynek Szostak stoczył w październiku 2016 przegrywając z potężnym Martinem Chudejem z Czech podczas gali FEN 14 w Katowicach. Wcześniej uległ także Tyberiuszowi Kowalczykowi na FEN 11 w Warszawie. Akop sporo ryzykował biorąc walki z zawodnikami wagi ciężkiej i dziś zamierza przejść do wagi półciężkiej do 93 kg a w przyszłości, może i niższej. Mimo wszystko jest ewenementem, iż zawodnik z takiego sportu jak kulturystyka, zechciał bić się w MMA. Mamy nadzieję, że powrót okaże się udany i Akopa będziemy widzieć częściej. Będziemy także informować naszych czytelników o tej sprawie. Tymczasem polecamy odwiedziny na blogu Akopa Szostakapo szczegóły.