free templates joomla

Pogromczyni Polek Yana Kunitskaya zmierzy się z Sarą McMann na UFC on FOX 28

Yana KunitskayaPochodząca z portowego Murmańska w Rosji aktualna mistrzyni wagi koguciej Invicta FC Yana Kunitskaya (10-3 MMA, 0-0 UFC) podpisała umowę z UFC i zmierzy się z Amerykanką Sarą McMann (11-4 MMA, 5-4 UFC) podczas gali UFC on FOX 28.

Gala odbędzie się 24-go lutego w hali Amway Center w Orlando na Florydzie i weźmie w niej udział m.in. polski zawodnik Marcin Prachnio, któremu chwilowo wypadł rywal 29-letni Amerykanin Jake Collier. Kunitskaya w 2013 roku urodziła dziecko i do walk powróciła w 2016 roku.

Wywodząca się z Kudo Rosjanka ma na koncie pokonanie trzech Polek w swojej karierze. Poczynając od pierwszej Polki walczącej w MMA Magdaleny Jareckiej z Łodzi, poprzez Sylwię Kusiak aż po Kamilę Bałandę, Yana szła jak burza poprzez walki nie tylko z Polkami, ale także z innymi fighterkami. Ostatecznie trafiła do Invicta FC, gdzie w dwumeczu o pas z Tonyą Evinger, raz wygrała a raz przegrała a wynik pierwszej walki uznano za no contest. Ostatecznie jednak Evinger zwakowała pas a Rosjanka pokonała Raquel Pa'aluhi na Invicta FC 25 w Kalifornii w sierpniu 2017 roku.

Z kolei Sara McMann to była srebrna medalistka olimpijska z Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 204 roku w zapasach. Jest jedną z najbardziej doświadczonych amerykańskich zapaśniczek. W 2013 roku trafiła do UFC, gdzie przegrywała tylko z mistrzyniami Rondą Rousey, Miesha Tate i Amandą Nunes, nim nie trafiła na fenomenalną 26-letnią Ketlen Vieira z Brazylii. Brazylijka poddała trójkątnym duszeniem rękami, silną zapaśniczkę we wrześniu br. roku.