free templates joomla

Marcin Prachnio podpisał umowę z Ultimate Fighting Championship! Debiut na UFC on FOX 28 w Orlando?

Marcin Prachnio28-letni polski zawodnik wagi półciężkiej Marcin Prachnio (13-2 MMA, 0-0 UFC) podpisał kontrakt z największą światową organizacją MMA jaką jest amerykańska Ultimate Fighting Championship - poinformował jego manager i trener Martijn de Jong z Tatsujin Dojo a niegdyś jeden z twórców teamu Golden Glory.

Wywodzący się z Karate Kyokushin zawodnik ma debiutować w Orlando na Florydzie w dniu 24-go lutego 2018, kiedy to planowana jest gala UFC on FOX 28. W hali Amway Centre planowany jest także jeszcze niepotwierdzona oficjalnie walka Jessica Andrade kontra Karolina Kowalkiewicz.

Prachnio stoczył ostatnio cztery zwycięskie walki dla One FC, która jest największą azjatycką promocją walk MMA. W tym roku miał już raz szansę walczyć o pas mistrza z Rosjaninem Vitaly'm Bigdashem, ale doznał kontuzji. W ostatnim pojedynku pokonał przez nokaut mającego 36 walk na koncie (29 zwycięstw) Brazylijczyka Gilberto Galvao. Zajęło mu to 23 sekundy. Karateka z Warszawy 9 walk wygrał w pierwszej rundzie.

Prachnio będzie trzecim polskim zawodnikiem wagi półciężkiej w UFC, obok Jana Błachowicza i Michała Oleksiejczuka, którzy podpisali umowę i są już w szeregach tej organizacji. Pierwszym polskim zawodnikiem UFC i także w tej kategorii był Tomasz Drwal, który debiutował we wrześniu 2007 roku na gali UFC 75 ulegając Brazylijczykowi Thiago Silva.