free templates joomla

KSW 40: kilka walk zagrożonych

KSW 40 DublinJak poinformował szef federacji KSW Martin Lewandowski na spotkaniu z mediami podczas poniedziałkowego media - treningu przed galą KSW 40 Dublin, kilka walk jest zagrożonych z powodów procedur medycznych jaki obowiązują w Irlandii i które nadzoruje komisja Safe MMA. Tymczasem on sam jest dobrej myśli, że uda się zdążyć na czas.
 
Największe obiekcje dotyczą walki Mariusza Pudzianowskiego i jego walki z Anglikiem Jamsem McSweeneyem, który wzorem Marka Hunta w jednym z wywiadów uskarżał się na zdrowie. Przed kilkoma dniami jeden z portali powątpiewał w zdrowie i walkę Pudzianowskiego z Anglikiem opierając się na informacjach z otoczenia McSweeneya.

KSW zaprzeczyła tym informacjom i wyjaśniła, iż Pudzianowski będzie walczył z McSweeneyem a problemy zdrowotne Anglika są powszechnie znane i powinien mieć on je za sobą na tę galę, więc sprawa jego dopuszczenia do walki zapewne będzie ważyć się do ostatnich chwil.

Kilku innych zawodników ma problemy z badaniami i potwierdzeniem ważności tych badań a rzecz dotyczy np. zawodników z Brazylii. Niezmiernie jest tu ważny czas a tego może braknąć i decyzja będzie po stronie Safe MMA. Najbliższe dni pokażą czy wszysko uda się załatwić na czas. Badania w Irlandii i ich kryteria są jednymi z najostrzejszych na świecie. Powodem restrykcyjności była tragiczna sprawa Joao Carvalho z Portugalii, który zmarł po jednej z gal na Zielonej Wyspie. Po tym wypadku zawodowi fighterzy muszą przechodzć bardzo szczegółowe badania.