free templates joomla

FEN 19: Marta Waliczek odbiera pas Róży Gumiennej w ostatniej kobiecej walce K-1 w organizacji

[fot. FEN] FEN 19 Marta Waliczek Tegoroczna mistrzyni igrzysk World Games Marta Waliczek (2-0-1) w swojej trzeciej zawodowej walce w formule K-1 zdetronizowała mistrzynię organizacji Fight Exclusive Night Różę Gumienną (8-1) w wadze do 65 kg, podczas gali FEN 19 "Bitwa o Wrocław", która odbyła się w sobotni wieczór 14-go października w hali Orbita we Wrocławiu.
 
Waliczek wygrała pojedynek na punkty po rundzie dodatkowej, w której zdominowała rywalkę wyraźnie. Wcześniejsze rundy były wyrównane choć z przebiegu walki i statystyki ciosów to Gumienna trafiała więcej ciosów. Sędziowie zdecydowali o dodatkowym starciu i tam zawodniczka Daas Berserkers Team Bielsko-Biała huraganowymi atakami przełamała Gumienną, która była liczona pod koniec starcia.

Prawdopodobnie była to ostatnia walka Kicboxingu kobiet w FEN, które przegrało rywalizację o kobiece K-1 z Ladies Fight Night a także DSF, gdzie pojedynki kobiece pojawiają się coraz częściej. Przyczynę trudno zrozumieć, ale faktem jest, iż władze FEN robiły wszystko by kicboxerskie kobiece walki zniknęły z programu. Swoimi słowami potwierdził to prezes Paweł Jóźwiak na antenie Polsat Sport.

Zobacz także:
* FEN 19 ''Bitwa o Wrocław'': wyniki gali!
* FEN 19: Paweł Biszczak straszliwie nokautuje Igora Danisa w obronie pasa!
* FEN 19: Arkadiusz Wrzosek nokautuje Nikolaia Falina i zdobywa pas wagi ciężkiej!