free templates joomla

I Międzynarodowa Gala ''Thai Battle Championship''! Trailer gali!

Thai Battle Championship II Międzynarodowa Gala ''Thai Battle Championship'', mecz Polska vs Niemcy, odbędzie się 28 października 2017 roku, w Słubicach, na granicy polsko-niemieckiej.
 
Muay Thai, które jest tajskim sportem narodowym, coraz lepiej wpisuje się także w zainteresowania polskich zawodników i publiczności. Założycielom organizacji Thai Battle Championship bardzo zależy na rozpowszechnianiu tego sportu oraz stworzeniu dla zawodników trenujących tę sztukę walki kolejne wydarzenie, na którym będą mogli rywalizować.

Mocną stroną eventu na być międzynarodowy charakter. Wśród zawodników zobaczymy czołówkę fighterów z Polski oraz Niemiec, a także z Tajlandii.  W trakcie gali rozegranych zostanie łącznie jedenaście pojedynków, w tym dziewięć walk zawodowych i dwie półzawodowe. Z polskich zawodników wystąpią między innymi: Maciej Zembik, Łukasz Radosz, Mateusz Janik, Jakub Rajewski, Ireneusz Kuśka, Aleksander Staropoli, Arkadiusz Krupa, Jarosław Dobosz, Emilia Krupczak czy Piotr Jurkowski. Większość z nich to członkowie kadry narodowej Polskiego Związku Muaythai.

W walce wieczoru zaprezentuje się Maciej Zembik, który zmierzy się z zawodnikiem z Niemiec. ''Zembol'' to zawodnik Żarskiego Klubu Sportów Walki  Lee Gym Żary, związany z Muay Thai od 2008 roku. Ma na swoim koncie wiele międzynarodowych osiągnięć i tytułów. Walczył na Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA oraz w Pucharze Świata Muaythai IFMA. Był członkiem kadry Polski Polskiego Związku Muaythai w latach 2012, 2013, 2016.

Organizatorzy wydarzenia ''Thai Battle Championship'' twierdzą, że to przede wszystkim show telewizyjne, którego do tej pory nie znali miłośnicy sztuk walki w Polsce. Z wydarzenia poprowadzona będzie transmisja na żywo.

Wydarzenie ma również wymiar charytatywny, gdyż organizacja podjęła współpracę z Fundacją ''Cancer Fighters''. Ma ona na celu motywowanie najmłodszych do walki z chorobą. Jak twierdzą założyciele fundacji - ''Diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do zaprezentowania swojej wewnętrznej siły!''. Fundację wspierają między innymi: Joanna Jędrzejczyk, Kasia Dziurska, Akop Szostak, Ewa Brodnicka oraz wiele innych osób.

Zobacz także:
Thai Battle Championship 1: Słubice, 28/10/2017 - karta walk

Poniżej prezentujemy trailer I Międzynarodowej Gali ''Thai Battle Championship''.