free templates joomla

Marcin Tybura kontra Fabricio Werdum na UFC Fight Night 121! Problemy zdrowotne Marka Hunta

Marcin Tybura vs Fabricio Werdum"Z deszczu pod rynnę" lub od "Legendy do Legendy", tak można opisać sytuację polskiego zawodnika MMA wagi ciężkiej Marcina Tybury (16-2 MMA, 3-1 UFC), który miał zmierzyć się z legendarnym nowozelandzkim fighterem Markiem Huntem (13-11-1 MMA, 8-5-1 UFC) w dniu 18 listopada 2017 roku, podczas gali UFC Fight Night 121 w Qudos Bank Arena w Sydney, w Australii.

Niestety problemy zdrowotne nie ominęły 43-letnie weterana i dawnego mistrza K-1 i zmuszony jest on wycofać się z gali. W jego miejsce zaś wejdzie do gry inna legenda MMA, wielokrotny mistrz świata BJJ i ADCC a także były mistrz UFC Fabricio Werdum (22-7-1 MMA, 10-4 UFC).

Marcin Tybura ma za sobą trzy, kolejne zwycięstwa, zdobyte w walkach z Białorusinem, Andreiem Arlovskim, brazylijskim zawodnikiem Luisem Henrique Barbosą de Oliveira i Czechem, Viktorem Pesta. ''Tybur'' po swojej ostatniej wygranej z Arlovskim, na UFC w Singapurze, plasuje się na 10 pozycji w rankingu wagi ciężkiej UFC. W przeszłości był mistrzem wagi ciężkiej w organizacji M-1 Global poddając innego Polaka Damiana Grabowskiego.

40-letni już dziś Werdum miał zmierzyć na ostatniej UFC 216 z niebezpiecznym Derrickiem Lewisem. Ten jednak z powodu kontuzji w ostatniej chwili wycofał się z walki i na jego miejsce błyskawicznie ściągnięto Walta Harrisa, który błyskawicznie i efektownie błyskawicznie został poddany tzw. balachą już w pierwszym starciu. Pas mistrza w 2015 roku wywalczył poddając słynnego Caina Velasqueza na UFC 188 a stracił go na UFC 198 w Kurytybie w walce ze Stipe Miocicem.