free templates joomla

Friday Night Fights: nieznaczna porażka Bartosza Botwiny w Nowym Jorku

Botwina vs GroweKolejny pojedynek Muay Thai na pełnych zasadach na amerykańskiej ziemi stoczył reprezentujący obecnie Evolution Muay Thai NYC Gym Bartosz Botwina (11-5) z Białegostoku. Wychowanek trenera Marcina Stankiewicza starł się z Amerykaninem Gregiem Rowe () na gali Friday Night Fights, która w piątek 6-go października odbyła się na Broad Street Ballroom w Nowym Jorku w USA.

26-letni Polak bił się zaciekle przez pięć rund z czarnoskórym rywalem, który świetnie kopał i starał się trzymać na dystans Białostocczanina. W pojedynku nie było liczeń, ale obaj polowali na silne i szybkie akcje z użyciem łokci. W tym przypadku lepsze wrażenie robił Botwina. Sama walka stała na bardzo wysokim poziomie technicznym.

Po pięciu rundach sędziowie mieli trudny orzech do zgryzienia i dwóch sędziów na przemian dało 28-7 i 27-29 a dopiero trzeci sędzia przy remisie wskazał na niebieski narożnik Amerykanina, który został zwycięzcą tego pojedynku. Walka podobała się komentatorom, którzy pracują dla stacji ESPN, gdzie piątkowe wydarzenia Muay Thai mają swoje miejsce. Botwina 14-go lipca podczas gali Glory 43 w Nowym Jorku walcząc w undercardowej karcie walk pokonał Chrisa Lukusa z Anderson's Martial Arts NYC na punkty dwa do remisu.