free templates joomla

Marta Waliczek przeciwniczką Róży Gumiennej w walce o pas na FEN 19

FEN 19 Gumienna vs WaliczekPodczas gali FEN 19 ''Bitwa o Wrocław'', która 14 października 2017 odbędzie się w hali Orbita we Wrocławiu, Róża Gumienna (8-0) w obronie pasa mistrzowskiego FEN w kategorii wagowej do 65 kilogramów zmierzy się z Martą Waliczek (1-0-1). Pojedynek odbędzie się oczywiście na zasadach K-1.
 
Róża Gumienna wraca zatem do klatki FEN po dziewięciu miesiącach przerwy. 14 stycznia podczas 15. edycji, która odbyła się w Lubinie, zawodniczka Punchera Wrocław pewnie pokonała na pełnym dystansie Martinę Fendrichovą i została pierwszą w historii mistrzynią FEN w K-1. – Róża nie walczyła u nas od stycznia, to najwyższy czas, żeby to zmienić. Ona jest z Wrocławia, ma w swoim mieście fanów, którzy nie wybaczyliby nam, gdybyśmy pominęli ją w rozpisce walk na „Bitwę o Wrocław” – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Marta Waliczek we Wrocławiu zadebiutuje w klatce FEN, ale w K-1 stoczy już swój trzeci pojedynek. Jak do tej pory na swoim koncie ma wygraną oraz remis. Waliczek to świeżo upieczona złota medalistka The World Games, które w lipcu tego roku odbyły się we Wrocławiu. Trenująca na co dzień w DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała zawodniczka nie miała sobie równych w Kick-boxingu w kategorii do 61 kilogramów. W przeszłości Waliczek przez 10 lat trenowała karate, w którym została mistrzynią świata i zdobyła czarny pas.

Starcie zapowiada się ciekawie, gdyż zmierzą się ze sobą dwie niezwykle utalentowane zawodniczki, które marzą o tym, by w przyszłości święcic wiele sukcesów pod szyldem federacji FEN.

Zobacz także:
FEN 19 ''Bitwa o Wrocław'': Wrocław, 14/10/2017 - karta walk