free templates joomla

Yoann Kongolo z pasem WBC International Silver

Yoann KongoloPisaliśmy niedawno o 30-letnim zawodniku Kickboxingu Yoannie Kongolo (9-0, 4 KO), który walczy także w boksie. Reprezentujący Szwajcarię zawodnik organizacji Glory wystąpił na show "Terminator The Homecoming" w stolicy Litwy, Wilnie w dniu 26-go sierpnia i pokonał silnego Salambeka Baysangurova (8-1, 4 KO).
 
Pojedynek był trudny dla byłego pretendenta do pasa Glory a podczas tej gali do walki o pas WBC International Silver w wadze półciężkiej z pochodzącym ze słynnej miejscowości Samaszki w Czeczenii zawodnikiem. Wysoki i mający długi zasięg rąk Czeczen nie dopuszczał łatwo do półdystansu reprezentującego Szwajcarię, Kongolo. Mimo to Kongolo cierpliwie obijał tułów i skracał dystans. Właśnie to docenili sędziowie i premiowali kickboxera zwycięstwem na punkty.

Managerem zawodnika i promotorem eventu Siesta Boxing był Al Siesta. Podczas gali o wakujący pas IBF Inter-Continental walczyli Ingusz Isa Chaniev (10-1) i Jean Pierre Bauwens (42-3-2) z Belgii. Chaniev pokonał na punkty dużo bardziej doświadczonego rywala.