free templates joomla

Dawid Żółtaszek vs Tomislav Cikotic na Faith Fight w Chinach!

Dawid ŻółtaszekPolski zawodnik Kickboxingu mieszkający i trenujący w Anglii 39-letni Dawid Żółtaszek (10-4, 7 KO) wystąpi już 26-go sierpnia w chińskiej organizacji Faith Fight, która we współpracy z rumuńską Superkombat organizują galę w Shenzen w Chinach. Rywalem pochodzącego z Wrocławia "Zoltaszka" jak pisze o rewelacyjnym Polaku międzynarodowa prasa, będzie potężny Chorwat Tomislav Cikotic (12-3).
 
Polak w imponującym stylu w swojej ostatniej walce w maju na Superkombat World GP 2017 w stolicy Hiszpanii, Madrycie, zdemolował w rewanżu młodszego o 14 lat silnego Rumuna Cristiana Ristea. Było to szokiem dla hiszpańskiej i rumuńskiej widowni jaka szczelnie wypełniła halę Palacio Vistalegre. Z kolei Tomislav Cikotic uległ na punkty w chorwackiej organizacji FFC jej mistrzowi Grekowi Stavrosowi Grigorakakisowi.

"Niewiele jeszcze mogę powiedzieć o moim rywalu. Dowiedziałem się z kim zawalczę dopiero dzisiaj. Obejrzałem jedną jego walkę, nie miałem czasu na przestudiowanie jego wyczynów. Czy jest w moim zasięgu? Uważam ze każdy jest w moim zasięgu. Kwestia zachowania zimnej krwi i wyczekania swojego momentu. Po potyczkach z Risteą.. czuję się świetnie. To były ciężkie potyczki. Chłopak jest młody, szybki i mocno bije" - powiedział nam na gorąco Dawid w materii pojedynku w Chinach.

Polak trenuje pod okiem Suleman Raja a reprezentuje klub PrizeFighters w Aldershot po d Londynem, gdzie treningi odbywają się w tak zwanym w Fight Science. Aktualnie Żółtaszek zajmuje 5 miejsce w angielskim rankingu wagi ciężkiej, którego liderem jest potężny osiłek Daniel Sam a Dawida wyprzedza... dwóch naszych rodaków: Łukasz Krupadziorow i Łukasz Parobiec. Być może wkrótce wszyscy trzej będą na jego czele. Na razie jednak liczy się tylko walka w Chinach.

Żółtaszek nie będzie pierwszym Polakiem na gali organizacji FF, bowiem niedawno bo w sierpniu walczyła tam Barbara Nalepka reprezentująca team Golden Fighters. Na szczęście Polak nie będzie miał za rywala zawodnika z Chin, bo wtedy musiałby wygrać tylko przez nokaut, by ogłoszono go zwycięzcą. Z Chorwatem wydaje się to prostsze. Podczas gali pojawią się zawodnicy znani z ringów Superkombat i nie tylko jak: Antonio Plazibat, Alex Filip, Eduard Chelariu, Bogdan Nastase. Chińczycy wystawią z kolei swoje gwiazdy: Chien Yawey, Liang Jie czy Sun Chao.