free templates joomla

Marcin Tybura pokonuje legendarnego Andreia Arlovskiego na UFC Fight Night 111

Tubura vs ArlovskiTrzecie zawodowe zwycięstwo w największej światowej organizacji MMA jaką jest Ultimate Fighting Championship, zanotował polski zawodnik wagi ciężkiej Marcin Tybura (16-2 MMA, 3-1 UFC), który podczas gali UFC Fight Night 111 Holm vs Correira w Singapurze pokonał na punkty Białorusina Andreia Arlovskiego (25-15 MMA, 14-9 UFC).

Zwycięstwo jest tym bardziej okazałe, iż legendarny "Pitbull" Arlovski to były mistrz UFC i jeden z zawodników, którzy tworzyli historię MMA. Tybura także tworzył historię polskich Mieszanych Sztuk Walki, stając się mistrzem największej rosyjskiej organizacji M-1 Global nim trafił do UFC.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć walka zaczęła się bardzo dobrze dla Polaka, gdy zdołał po przechwycie kopnięcia obalić mieszkającego w USA Arlovskiego. Potem miał dogodne pozycje i do uderzania i szanse na duszenie zza pleców, jednak Arlovski zdoła się wybronić a nawet na koniec zaatakować naszego zawodnika pod siatką. Mimo to rundę wygrał Polak. Druga była dla Arlovskiego, bowiem trafiał więcej w stójce i lepiej pracował w klinczu pod siatką.

Tybura musiał bronić się nawet przed próbami obaleń. W trzeciej rundzie Tybura ciężko pracował nad powaleniem Białorusina i w końcu mu się to udało. W parterze mimo obrony Arlovskiego udało mu się uzyskać kontrolę i do końca rundy utrzymał byłego mistrza w parterze. Punktacja była zdecydowanie na korzyść Polaka: 29-28, 28-27 i 29-27 - wszyscy sędziowie dla Tybury.