free templates joomla

Dwukrotny mistrz świata w MMA oskarżony o werbowanie do ISIS

Salahadin AyupovDwukrotny mistrz świata w MMA i Muay Thai 43-letni legendarny kazachski zawodnik Salahadin Ayupov został oskarżony o werbowanie sportowców do terrorystycznej organizacji ISIS na terenie Rosji. Kazach został wpisany na listę poszukiwanych przez rosyjskie tajne służby. On sam zaprzecza jakimkolwiek związkom z ISIS.

Były fighter został oskarżony, o to że był zaangażowany w rekrutację sportowców w Federacji Rosyjskiej podczas zawodów i mistrzostw świata, poinformowały rosyjskie media. Miał on ich namawiać do wyjazdu z Rosji i walk na terenie Iraku i Syrii. Inicjatorami dochodzenia stały się specjalne komórki FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa - przyp. red.) na terenie Krasnojarska, gdzie Ayupov przebywał na zgrupowaniu i zawodach przed trzema laty.

Ayupov sam odrzucił wszystkie zarzuty przeciwko niemu. „Byłem trzy lata temu w Krasnojarsku na zawodach i nie byłem w nic zaangażowany. Obecnie mieszkam w Kazachstanie i nadzieję, że to wszystko jest jakim błędem, bo nie mam nic wspólnego z ekstremistami” - powiedział kazachski wojownik, którego walki w Kazachstanie wzbudzały ogromne emocje a ich styl był niezwykle specyficzny. Ayupov jest też bardzo cenionym działaczem sportowym i promotorem na terenie swojego kraju.