free templates joomla

Cristiane ''Cyborg'' Justino oczyszczona z zarzutów o stosowanie dopingu!

Cristiane Justino Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) poinformowała właśnie o tym, iż mistrzyni federacji Invicta FC w wadze piórkowej, a także zawodniczka UFC, Cristiane Justino (17-1 MMA, 2-0 UFC), nie złamała przepisów antydopingowych w związku ze sprawą, która wypłynęła w dniu 22 grudnia 2016 roku. Wówczas zostało ogłoszone, że próbka pobrana od Brazylijki tego samego miesiąca zawierała w sobie niedozwoloną substancję.

Mówiąc konkretnie, wykryto u ''Cyborg'' obecność spironolaktonu, który znajduje się na zakazanej liście USADA. Zostało jednak właśnie udowodnione, iż został on jej przypisany przez lekarza w związku z zaburzeniami endokrynologicznymi, a więc takimi, które wynikają z nieprawidłowej pracy gruczołów dokrewnych w organizmie. Problemy zdrowotne pojawiły u niej po ostatniej walce z Liną Lansberg. USADA w drodze tzw. ''terapeutycznego wyjątku'' orzekła, że w związku z uzasadnionym stosowaniem spironolaktonu nie spotkają 31-latki żadne konsekwencje, takie jak zawieszenie w startach czy grzywna finansowa.

A to oznacza, że Justino może już bez obaw myśleć o następnym pojedynku. Opcje są dwie: albo bój o unifikację pasów Invicty w limicie 145 funtów (65,8 kg) z Megan Anderson albo starcie o tytuł UFC w tej samej kategorii wagowej z Germaine de Randamie. W obu przypadkach uchodząca za najlepszą zawodniczkę MMA na świecie ''Cyborg'' byłaby zdecydowaną faworytką do zwycięstwa.