free templates joomla

Brock Lesnar ponownie kończy karierę w MMA

Brock LesnarGwiazda wrestlerskiej federacji WWE i były mistrz UFC w kategorii ciężkiej Brock Lesnar (5-3 MMA, 4-3 UFC) miał poinformować federację UFC, iż nie będzie już więcej startować w MMA. Nie znamy dokładnych powodów, ale wygląda na to, iż występ na ubiegłorocznej gali UFC 200 był dla niego tylko jednorazową akcją.

W dodatku nie zapominajmy, iż już po pojedynku z Markiem Huntem, który zdecydowanie wygrał na punkty w klatce, został zawieszony za stosowanie dopingu. Ponadto ukarano go finansowo, a walkę z Huntem uznano za nieodbytą. Najwcześniej do oktagonu Lesnar mógłby wrócić w lipcu, lecz biorąc pod uwagę fakt, iż bez problemów kontynuuje swoją przygodę z WWE, nie stanowiło to dla niego wielkiego kłopotu. Tym bardziej teraz.

Obecnie 39-letni Lesnar w listopadzie 2008 roku został mistrzem UFC po pokonaniu Randy'ego Couture'a. Następnie dwukrotnie obronił pas zwyciężając nad Frankiem Mirem i Shane'em Carwinem. Utracił tytuł w październiku 2010 roku po porażce w pierwszej rundzie z Cainem Velasquezem, a po kolejnym niepowodzeniu, z Alistairem Overeemem, po raz pierwszy zakończył karierę z powodu zapalenia uchyłków. Powrócił po czterech i pół roku, ale jak już wiemy na bardzo krótko.