free templates joomla

ISKA Poland wraca na polski rynek Sportów Walki

ISKA Poland LogoNa polski rynek po wieloletniej nieobecności powróciła jedna z najstarszych światowych organizacji Sportów Walki jaką jest ISKA World czyli International Sport Karate and Kickboxing Association istniejąca od 1986 roku. Powstała w USA zrzesza kilkadziesiąt krajów, które w mniejszym lub większym stopniu uczestniczą w międzynarodowych wydarzeniach Kickboxingu, Muay Thai czy ostatnio także MMA. ISKA Poland chce odegrać istotną rolę w ramach tej współpracy.

Na wewnętrznych krajowych rynkach odgrywa mniejszą lub większą rolę, oferując rywalizację amatorską i zawodową. Bardzo mocna jest w takich krajach jak Anglia, Irlandia, Japonia, Australia czy tradycyjnie USA. W Polsce jej początki związane był z promotorem Arkadiuszem Wełną, do momentu kiedy część działaczy w Europie i na świecie zdecydowała się przejść do nowych lub innych organizacji.

ISKA przetrwała kryzys i zdaje się z powrotem wracać na utracone pozycje. Także w Polsce gdzie grupa działaczy i trenerów wystąpiła o uzyskanie licencji dla filii ISKA Poland i z dniem 1-go stycznia ją uzyskała a jej prezesem został Dariusz Wiśniewski, lider klubu Corio Team z Łodzi. W międzyczasie wyznaczono trenerów kadry Kickboxingu i MMA zostali nimi Paweł Paczkowski (formuła K-1) i Łukasz Ziółkowski (formuła MMA). W chwili obecnej kluby zapraszane są do współpracy.

Polska organizacja zamierza aktywnie uczestniczyć w Mistrzostwach Świata, Europy i ważnych międzynarodowych wydarzeniach pod auspicjami ISKA. Przy zawodowych przedsięwzięciach będzie możliwość walki o pasy z logiem ISKA. Zamierza również organizować seminaria z wybitnymi postaciami Sportów Walki w ramach prowadzonej działalności. Nie zabraknie także szkoleń sędziowskich w celu przybliżenia przepisów i ujednolicenia reguł dla rywalizujących w ISKA w różnych formułach. Dużym atutem organizacji jest mnogość formuł od kickboxerskich poprzez K-1, Muay thai, ażdo MMA i Grapplingu.

Wejście ISKA na polski rynek zapewne zaostrzy i tak sporą konkurencję wśród organizacji o podobnym charakterze działających na polskim rynku. Wszystkie walczą o rynek i o klienta. Tych nie brakuje póki co, bo rynek wciąż się rozwija i wciąż ma spore rezerwy. Czy ISKA Poland stanie się liderem? To pokaże czas, ale warto organizacji życzyć powodzenia i osiągnięcia statutowych celów w 2017 roku i dalej.