free templates joomla

Kontrowersyjny bokser Tomasz Gargula zamierza walczyć w MMA

Tomasz GargulaPochodzący z Nowego Sącza pięściarz Tomasz "Tomar" Gargula (18-3-1) jest kolejnym zawodnikiem z bokserskiego rynku, który chce spróbować swoich sił w MMA. Jak zapowiada irlandzka organizacja MMA, Celtic Gladiator waleczny i kontrowersyjny bokser może zadebiutować na jednej z jej gal, z których najbliższa w Londynie planowana jest na 4-go listopada a kolejna w Krakowie w dniu 26-go listopada.


Organizacja Celtic Gladiator, działająca do tej na irlandzkim rynku, kierowana jest przez polskiego promotora Alberta Jarzębaka i w tym roku, oraz następny planuje kilka gal także w Europie, ale i Brazylii i USA. Na jej arenie występowało wielu znanych zawodników jak m.in. aktualny mistrz UFC Conor McGregor, występujący tam także Artem Lobov czy polscy mistrzowie Krzysztof "Model" Kułak czy Artur "Kornik" Sowiński.

Gargula był jednym z najbardziej utalentowanych bokserów jacy pojawili się pod koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia w polskim boksie. Do pięściarstwa Gargula trafił z Kickboxingu, gdzie w jednej z formuł udało mu się nawet zdobyć tytuł mistrza świata.

Debiutował w boksie w roku 2000. W 2004 roku został aresztowany za przestępstwa i udział w grupie przestępczej, otrzymując niebywale wysoki wyrok 11 lat, za jak sam to ujął: "za rzeczy za które inni dostawali od 3 do 5 lat". Abstrahując od jego surowości i długości, po wyjściu zdecydował się ponownie stanąć w ringu i ku zaskoczeniu wszystkich zaprezentował się bardzo przyzwoicie wygrywając 3 z 6 walk w tym z pogromcą Dawida "Cygana" Kosteckiego, Andrzejem Sołdrą. W tym roku w maju walczył nawet o wakujący pas intercontinental IBF w Moskwie przegrywając ze świetnym Stanislavem Kashtanovem z Rosji.