free templates joomla

Chad Mendes zawieszony na dwa lata za stosowanie GHRP-6!

Chad MendesPotwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia [TUTAJ LINK] odnośnie stosowania niedozwolonego wspomagania przez Chada Mendesa (17-4 MMA, 8-4 UFC). Trenujący w Team Alpha Male w Sacramento zawodnik w czerwcu został oznaczony na liście potencjalnych dopingowiczów, a po dalszych badaniach pobranej wcześniej próbki stało się jasne, iż nie był on czysty.

Mendes uzyskał pozytywny wynik badania na obecność zakazanych substancji w organizmie z powodu zażywania środka znanego jako GHRP-6. Wpływa on na wzrost naturalnej produkcji hormonu wzrostu.

Za złamanie polityki antydopingowej USADA amerykański fighter wagi piórkowej będzie musiał odbyć karę dwuletniego zawieszenia, naliczanego od dnia 10 czerwca bieżącego roku. To oznacza, że ponownie zobaczymy w akcji Mendesa najwcześniej w czerwcu 2018 roku. Skończył 31 lat, więc wydaje się, że po zakończeniu banicji powróci do rywalizacji.

Mendesowi nie wiedzie się ostatnio zbyt dobrze, ponieważ wcześniej zaznał dwóch kolejnych porażek: z Conorem McGregorem i Frankie'em Edgarem. Tym niemniej uważany jest za jedną z czołowych postaci UFC w limicie 145 funtów (65,8 kg). Szansę na rehabilitację w klatce otrzyma jednak najwcześniej za dwa lata.