free templates joomla

Derrick Lewis nowym rywalem dla Gabriela Gonzagi na UFC Fight Night 86 w Zagrzebiu!

Derrick Lewis Przed galą UFC Fight Night 86, która odbędzie się 10 kwietnia 2016 roku w Zagrzebiu, doszło do roszady. W związku z kontuzją kolana, Ruslan Magomedov (14-1 MMA, 3-0 UFC) nie zaprezentuje się w co-main evencie w wadze ciężkiej, w którym miał skonfrontować się z Gabrielem Gonzagą (17-10 MMA, 12-9 UFC). W rolę zastępcy wcieli się Derrick Lewis (14-4 MMA, 5-2 UFC).

Jego nazwisko obecnie mówi zdecydowanie więcej polskim fanom MMA, aniżeli jeszcze kilka miesięcy temu, ponieważ w lutym pokonał Damiana Grabowskiego przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie. Było to dla Lewisa drugie z rzędu zwycięstwo, gdyż w październiku ubiegłego roku w podobny sposób, aczkolwiek w trzeciej rundzie, zatrzymał Viktora Pestę. ''The Black Beast'' liczy sobie 31 lat i jest zdecydowanie na fali wznoszącej.

Gonzaga, który w 2007 roku był bliski zdobycia tytułu mistrza UFC, ostatnio nie radził sobie najlepiej. Brazylijczyk przegrał bowiem trzy kolejne starcia: ze Stipe Miocicem, Mattem Mitrione'em oraz z Mirko Filipovicem, co miało miejsce podczas ubiegłorocznej gali UFC w Krakowie. W grudniu ''Napao'' zanotował swoją pierwszą od października 2013 roku wygraną po tym, jak wypunktował Konstantina Erokhina.