free templates joomla

Rizin Fighting Federation planuje galę w Rosji?

Fight Nights, Kamil Gadziev, Nobuyuki SakakibaraBardzo możliwe, iż letnia gala Rizin Fighting Federation, może odbyć się w Rosji. Ten kraj w ostatnim tygodniu odwiedził prezes organizacji Nobuyuki Sakakibara, który szuka tutaj sojuszy i partnerów. Wraz z wiceprezesem Jerry Millenem, zawitali do Akademii Mieszanych Sztuk Walki Fight Nights, która jest własnością grupy FN, organizującej gale w Rosji i ościennych krajach byłego bloku wschodniego.

Sakakibara i Millen spotkali się z szefem Fight Nights, Kamile Gadzhiyevem a przy okazji towarzyszyła im mistrzyni Muay Thai walcząca w MMA Yulya Berezikova i dziewięciokrotna mistrzyni świata Olesya Kovalenko. Ta ostatnia mogłaby być idealną rywalką potężnej Gabe Garcia z Brazylii i być może tak się stanie w przyszłości. Na razie okryte wszytko jest mgłą tajemnicy.

Japońska organizacja po fiasku rozmów z M-1 Global przed pierwszym wydarzeniem, zdaje się kierować kroki do kolejnych silnych podmiotów na tym rynku a mając w swoich szeregach Fiodora Emelianenko ma poważny argument, by w Rosji zapełnić największe obiekty sportowe a i być może zyskać wsparcie państwa, telewizji i sponsorów. Czas pokaże jakie były efekty tej wizyty i na ile możliwa jest gala w Rosji. Warto przypomnieć, iż na 2016 rok planowana była wstępnie także gala UFC w Rosji, ale obecnie umiejscawiana jest na 2017 rok a wejście Rizin FF z Emelianenką w tle na pewno nie pomogłoby jej w debiucie na rosyjskim grząskim gruncie.