free templates joomla

Rafał Haratyk vs J.P. Kruger na gali EFC 49 o pas wagi średniej

EFC 49 Haratyk vs Kruger W dniu dzisiejszym organizacja EFC ogłosiła, że przeciwnikiem Rafała Haratyka (6-1-2) w walce o pas wagi średniej podczas gali EFC 49 będzie J.P. Kruger (6-2-0). 

O walce o pas Rafał Haratyk mówił już podczas wywiadu dla naszego portalu, który przeprowadziliśmy podczas nagrań do trailera gali FEN 11.

W lipcu 2015 roku podczas gali EFC 41 Liam Cleland pokonał Michiela Oppermana i zdobył pas mistrzowski EFC w wadze średniej. Wówczas ogłoszono, że pierwszym pretendentem do tego tytułu, z którym miałby się zmierzyć Cleland będzie Rafał ''Polish Tank'' Haratyk.

Niestety po walce Liam Cleland przeszedł badania lekarskie, na podstawie których postawiono diagnozę, że zawodnik nie może kontynuować kariery i musi przejść na sportową emeryturę.

O zwakowany pas 14 maja 2016 roku w Johannesburgu będzie więc walczyć Rafał Haratyk, który w połudnowoafrykańskiej organizacji stoczył do tej pory dwie walki, obie w 2015 roku i obie wygrał w pierwszych rundach przez poddania zyskując dzięki temu duże uznanie. Przeciwnik Polaka, J.P. Kruger ma na swoim koncie sześć zwycięstw i dwie porażki, a aż siedem walk stoczył w organizacji EFC. Ostatni raz pojawił się w walczył w sierpniu 2014 roku z Liam'em Cleland'em.

Zanim jednak Rafał Haratyk wystąpi na EFC 49 czeka go walka podczas najbliższej gali FEN 11 ''Warsaw Time'', która już 19 marca 2016 odbędzie się w Warszawie.

Przypominamy nasz ostatni wywiad z Rafałem Haratykiem.