free templates joomla

Wojciech Wierzbicki w walce rewanżowej z Andreą Andrenacci'm o pas mistrza Europy WAKO-PRO!

fot. FEN - Wojciech Wierzbicki Nieco ponad rok od czasu pierwszej batalii, w ringu ponownie spotkają się Wojciech Wierzbicki i Andrea Andrenacci. Stanie się to na gali Kickboxingu we włoskiej Pescarze w dniu 11 marca 2016 roku. Stawką będzie tytuł zawodowego mistrza Europy WAKO-PRO w formule Low Kick w kategorii do 75 kg.

Jego aktualnym posiadaczem jest Wierzbicki, a zdobył go podczas wcześniejszej konfrontacji z Włochem, do której doszło w grudniu 2014 roku na gali Kick Fighter Night w Zgorzelcu, a więc w jego rodzinnych stronach. Po pięciu rundach sędziowie ogłosili zwycięstwo Wierzbickiego i w ten sposób odebrał pas swojemu oponentowi. Rewanż z kolei odbędzie się na terenie Andrenacci'ego, ponieważ pochodzi on z Pescary. Pod tym względem więc w starciach między nimi będzie równowaga. Mamy nadzieję, że takowej nie będzie w wynikach i ponownie to Polak zatriumfuje.

Dla Wierzbickiego powyższy tytuł to oczywiście jedno z najważniejszych osiągnięć w karierze. Zawodowy dorobek reprezentanta klubu Kick-Fighter Zgorzelec stał się jeszcze bardziej okazały i zauważony dzięki dołączeniu do federacji Fight Exclusive Night. 27-latek zdążył już dla niej odnieść dwa zwycięstwa: w marcu 2015 roku na FEN 6 we Wrocławiu wypunktował Janu Cruza, a w styczniu bieżącego roku na FEN 10 w Lubinie w ten sam sposób triumfował nad Łukaszem Rambalskim po bardzo dobrym pojedynku. W niedalekiej przyszłości Wierzbicki może przystąpić do walki o pas mistrzowski tej organizacji.

Andrenacci, jak już zostało wspomniane, to zawodnik z Pescary, trenujący w tamtejszym Kickboxing Team Bergamini. Do czasu pierwszego boju z Wierzbickim, dzierżył miano zawodowego mistrza Europy. W ostatnim roku zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata w Belgradzie w formule Low Kick w wadze do 81 kg. Wcześniej zaś obecnie 32-letni Włoch wielokrotnie sięgał po tytuły krajowe, poza tym w 2007 roku był amatorskim mistrzem Europy.