free templates joomla

Michał Szmajda vs. Heiko Reinhardt na Explosion Fight Night 6 w Niemczech!

Explosion Fight Night 6 Kolejnym polskim kickboxerem, który w najbliższym czasie ma zaplanowaną walkę zagraniczną, jest Michał Szmajda. Dojdzie do niej 2 kwietnia 2016 roku w niemieckim Senftenbergu na gali Explosion Fight Night 6. Ring będzie dzielić z Niemcem, Heiko Reinhardtem.

Szmajda to podopieczny Tomasza Makowskiego, wielokrotnego mistrza świata Muay Thai i Kickboxingu, z którym trenuje w Maku Gym w Nowym Miasteczku. W Polsce tego zawodnika najlepiej wypromowały gale MFC, gdzie mógł wielokrotnie pokazywać swój kunszt. Jest aktualnym międzynarodowym mistrzem Polski federacji WKN w limicie wagowym 72,5 kg. W obronie tego tytułu stanął w grudniu ubiegłego roku i wówczas już w pierwszej rundzie widowiskowo znokautował Marka Tarabusa ze Słowacji. Działo się to na gali MFC 9 w Nowej Soli i była to zarazem walka wieczoru tego wydarzenia, co było dla Szmajdy dodatkowym wyróżnieniem.

Reinhardt, niemiecki przeciwnik Szmajdy, jest fighterem, a także trenerem w klubie Soul and Thunder z Lubeki. To prowadzi do interesującej sytuacji, w której to jego polski oponent będzie mieć zdecydowanie bliżej na galę, niż on sam, ponieważ do Senftenburgu na wschodzie Niemiec przybędzie z północy kraju. W swoim dorobku zawodniczym Reinhardt ma mistrzostwo Niemiec w Muay Thai i przede wszystkim tytuł mistrza Europy w formule K-1.