free templates joomla

UFC on FUEL TV 6: zapowiedź gali!

Rich FranklinJuż dziesiątego listopada będziemy świadkami pierwszej w historii gali UFC organizowanej w Chinach. Gala odbędzie się w Macau, a w walce wieczoru UFC on FUEL TV 6 zmierzą się były mistrz kategorii średniej Rich Franklin (29-6-0-1 MMA, 14-5 UFC) i Cung Le (8-2 MMA, 1-1 UFC). Franklin to jeden z bardziej znanych zawodników organizacji, Le natomiast dzierżył pas mistrzowski w organizacji Strikeforce i słynie z dynamicznych kopnięć.


Choć w ich wypowiedziach nie ma miejsca na chełpliwe wypowiedzi na temat własnej wyższości i słabości ze strony przeciwnika, wypada mieć nadzieję, że obaj zaprezentują się z jak najlepszej strony. Po serii dobrych występów w oktagonie Strikeforce, Cung Le dostał propozycję występów w obecnie największej organizacji MMA, Ultimate Fighting Championship.  Debiut nie był dla niego zbyt udany. Przegrał ze słynnym brazylijskim weteranem Wanderleiem Silvą przez TKO w 2 rundzie. W kolejnym starciu odbudował nieco swoją pozycję. Wygrał przez jednogłośną decyzję z Kanadyjczykiem Patrickiem Cote pokazując dobrą dyspozycję jak na 38 letniego fightera.

Rich Franklin pierwszą walkę w UFC stoczył w 2003 roku, czyli prawie dekadę temu. W debiucie znokautował Evana Tannera, po drodze na gali Inoki w Jokohamie przegrał przez TKO (kopnięcie w głowę) z Lyoto Machidą. W 2005 roku zdobył mistrzostwo UFC w wadze średniej pokonując ponownie Evana Tannera. Pas obronił dwa razy. Niestety w październiku 2006 roku stracił tytuł na rzecz obecnego mistrza UFC, Andersona Silvy. Po porażce z Silvą jego kariera miała wiele wzlotów i upadków. Pokonywał takich zawodników jak Matt Hamill, Wanderlei Silva czy Chuck Liddell i przegrywał z Hendersonem, Griffinem i Belfortem.

Doświadczenie na pewno leży po stronie Franklina. Z drugiej strony nie możemy zapomnieć, że urodzony w Wietnamie Cung Le, będzie miał za sobą rzesze kibiców zgromadzonych w Cotai Arena.

Walka wieczoru
185 lbs.: Rich Franklin vs. Cung Le

Główna karta
205 lbs.: Stanislav Nedkov vs. Thiago Silva
170 lbs.: Dong Hyun Kim vs. Paulo Thiago
155 lbs.: Mac Danzig vs. Takanori Gomi
135 lbs.: Kyung Ho Kang vs. Alex Caceres
155 lbs.: Jon Tuck vs. Zhang Tiequan

Karta wstępna
125 lbs.: John Lineker vs. Yasuhiro Urushitani
135 lbs.: Jeff Hougland vs. Takeya Mizugaki
185 lbs.: Tom DeBlass vs. Riki Fukuda
170 lbs.: Hyun Gyu Lim vs. David Mitchell