free templates joomla

Anissa Meksen zwycięża 85 raz!

Anissa MeksenNiesamowita 27-letnia francuska zawodniczka Anissa Meksen (85-4, 29 KO) wygrała kolejną walkę podczas gali Muaythai Attitude IV, która odbyła się 17 stycznia w miejscowości Conflans Sainte Honorine we Francji. Uznana przez nie tylko przez nasz portal Najlepszą Zawodniczką roku 2015 Kickboxingu i Muay Thai, fighterka pokonała w pierwszym tegorocznym występie Camilę Paiva Rosario z Boxing Full-Contact Lourdais.

Dodatkowo stało się to już w drugiej rundzie pojedynku, bowiem rywalka wymagała interwencji medycznej i sędzia zatrzymał walkę. Trenująca w Team OGB Nanterre zawodniczka ostatnią walkę stoczyła na finałowej gali Venum Victory World Series w Paryżu, pokonując Marię Salome Lobo z Portugalii. W ubiegłym roku Meksen pokonała na punkty także Sylwię Juśkiewicz podczas gali VVWS w Debreczynie na Węgrzech.

Jedyną porażkę zaserwowali jej sędziowie na gali Kunlun Fight 32 z Chinką E Meidie, dając drugą nieregulaminową rundę dodatkową co spowodowało jej wycofanie się z walki na znak protestu. W 2016 rok Francuzka zamierza wejść równie mocno, bowiem 26 marca spotka się z Turczynką Meryem Uslu, która ma na koncie dwa zwycięstwa nad Małgorzatą Dymus w 2015 roku. Najtrudniejsze zadanie czeka jednak na Anissę w dniu 24 czerwca kiedy to spotka się w Monte Carlo z 32-letnią Szwedką Therese Gunnarsson, która w 61 walkach zanotowała 41 zwycięstw.

Na razie jednak Anissa nadal udowadnia, że jest najlpszą kickboxerką w historii francuskiego Kickboxingu, Muay Thai i Savate z którego się wywodzi. 9 razy zdobywała tytuły mistrzyni świata, 5 razy tytuły mistrzyni Europy i 11 razy mistrzostwo Francji. Jest mistrzynią VWWS, mistrzynią świata WPMF i mistrzynią Europy WBC Muay Thai. Zapewne to nie koniec możliwości zawodniczki, która nokautowała m.in. mistrzynię Enfusion Iman Barlow, uważaną za abolutny top świata Muay Thai.